Sirdalud

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Sirdalud jest bez recepty?

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Obniżające napięcie mięśni szkieletowych poprzez działanie na rdzeń kręgowy. Wykazujące umiarkowane działanie przeciwbólowe

Bolesne skurcze mięśni związane ze schorzeniami kręgosłupa (zapalenie korzeni nerwowych lędźwiowych i szyjnych; zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa z uciskiem na rdzeń kręgowy; przepuklina jądra miażdżystego – dyskopatia);SIRDALUD MR: wzmożone napięcie mięśni (spastyczność) towarzyszące schorzeniom neurologicznym (m.in. stwardnieniu rozsianemu, udarowi mózgu, porażeniu mózgowemu, chorobom rdzenia kręgowego).
Miastenia (wrodzona choroba polegająca na zbyt szybkiej męczliwości mięśni, w tym mięśni oddechowych; przejawia się m.in. zaburzeniami oddychania oraz osłabieniem mowy). Ostrożnie w padaczce (zawsze łącznie z lekami przeciwpadaczkowymi), w niewydolności krążenia, w chorobie niedokrwiennej serca, w uszkodzeniu wątroby lub nerek.
Nasila działanie leków moczopędnych i obniżających ciśnienie tętnicze; alkohol oraz leki uspokajające stosowane łącznie z tyzanidyną mogą nasilać senność.
SIRDALUD: początkowo 3 razy na dobę po pół tabletki; stopniowe zwiększanie dawki do 3-4 razy na dobę po 1 tabletce. SIRDALUD MR: początkowo raz na dobę po 1 kapsułce; możliwe zwiększenie dawki do jednej na dobę po 2 kapsułki. Maksymalna dawka dobowa wynosi 36 mg, co odpowiada dawkowaniu 3 razy na dobę po 3 tabletki (Sirdalud) lub raz na dobę po 6 kapsułek (Sirdalud MR).
tabletki po 4 mg, cena od 10 do 20 zł; MR: kapsułki po 6 mg, cena od 20 do 30 zł, Rf
30 tabletek, 1 tabletka zawiera 2 mg lub 4 mg tizanidyny; Sirdalud MR: 30 kaps., 1 kaps. zawiera 6 mg tizanidyny.
UWAGI: podczas długotrwałego leczenia należy kontrolować czynność wątroby; trzykrotny wzrost poziomu enzymów wątrobowych (aminotransferazy: ALT, AST) powyżej normy (w większości laboratoriów górna granica normy wynosi 40 jednostek) jest wskazaniem do odstawienia leku.
Działania niepożądane
Senność, uczucie zmęczenia, bóle i zawroty głowy, suchość w ustach, dolegliwości dyspeptyczne, spadek ciśnienia tętniczego krwi, zwolnienie pracy serca.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Sirdalud a alkohol

Sirdalud u osób starszych(65 lat i więcej)
Sirdalud dla dzieci(do 18 lat)
Sirdalud w ciąży
Sirdalud a karmienie piersią
Sirdalud a prowadzenie pojazdów
Sirdalud refundacja

Sirdalud cena i opakowania

Sirdalud Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Sirdalud uzyskał ocenę 3.7 z 5 na podstawie 8 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 3.7/5 (8 opinie pacjentów)8 komentarzy Sirdalud

 1. Monika S.

  U mnie błyskawicznie działa nasennie. Zmniejsza ból w odcinku lędźwiowym, faktycznie budzę się bez dyskomfortu. Niestety po nawet krótkim okresie stosowania, np. 4 dni zauważyłam, że przy lekkim wybudzeniu w nocy mam omamy. Myślałam, że coś ze mną nie tak, ale doczytałam ulotkę i objawy niepożądane. Omamy były wśród nich. Po odstawieniu zero, po ponownym pobraniu po 2 dniach znów w nocy jakieś zwidy. Stosuję dawkę 4mg. Moja mama na ostrogi ma zapisaną dawkę 6mg, bardzo sobie chwali, w końcu przesypia bez bólu stóp całą noc i nie ma takich objawów jak ja. 😀

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 2. Jko

  Silne skutki uboczne: otumanienie, ból głowy, problemy żolądkowe, suchość w ustach.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 3. karolsky

  Bardzo nasenny – mimo tego, że zacząłem od 2mg.
  Skuteczny.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 4. K

  Działa natychmiastowo, choć czuje się po nim około 2 godziny jak nacpana, to ból puszcza na cały dzień. Polecam

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 5. Dorota

  Zaczynalam od cwiartki tab 4mg,potem pol ,ale nie dzialalo ,wczoraj wzielam na wieczor cala tab i pierwszy raz od wielu miesiecy przespalam noc ,bol plecow przy kazdym ruchu nie dawal mi szansy na sen ,a rano trzeba wstac do pracy ,wiec pomimo skutkow ubocznych -polecam

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 6. Lucy

  Niestety u mnie nie działa poza masakrycznymi skutkami ubocznymi porażka.W tym bóle brzucha żołądka i krwawienia z odbytu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
  • Judi

   To w takim razie masz bardzo duży problem z jelitami samymi w sobie ,bo coś takiego jak krwawienia z odbytu nie powinno mieć miejsca. Zbadaj jelita.

   Odpowiedz
 7. madzioszka

  Lek pozwala mi względnie normalnie funkcjonować. Skutki uboczne to senność. Ogólnie jestem zadowolona i polecam? Co do ceny to trzeba porównać w kilku aptekach. Można trafić niezłą cenę. Szkoda że nie jest refundowany?

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania