Sirupus Pini compositus

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Produkty podobne

Syrop sosnowy złożony

Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Sirupus Pini compositus bez recepty?

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Jest to preparat złożony, zawierający kodeinę – lek przeciwkaszlowy – i składniki galenowe, czyli pochodzenia roślinnego, działające wykrztuśnie, zmieniające suchy kaszel w korzystniej­szą postać z odkrztuszaniem zalegającej w drogach oddechowych wydzieliny. Ma słabe działanie przeciwbakteryjne Równoczesne stosowanie leków przeciwkaszlowych i wykrztuśnych budzi wątpliwości, ze względu na ich różnokierunkowe niezgodne działanie. W wielu krajach skojarzenia tego typu wycofano z lecznictwa.

Syrop jest przeznaczony do leczenia stanów nieżytowych górnych dróg oddechowych z suchym kaszlem, uczuciem duszności i utrudnionym odkrztuszaniem.
Nadwrażliwość na składniki preparatu. Preparatu nie należy też stosować u dzieci. Większe ryzyko działań niepożądanych występuje, jeżeli chorujesz na astmę, inną przewlekłą chorobę układu oddechowego, chorobę wątroby lub nerek, niedoczynność tarczycy, padaczkę. Większe za­grożenia wiążą się także ze stosowaniem leku u osób odwodnionych, po urazie czaszki, u osób w podeszłym wieku i jeśli występują reakcje nadwrażliwości na inne narkotyczne leki przeciwbólowe, np. morfinę. Nie wolno w czasie leczenia pić alkoholu ani łączyć leku z lekami nasennymi, uspokajającymi, antyhistaminowymi, przeciwlękowymi, antydepresyjnymi i innymi narkotycznymi lekami prze­ciwbólowymi.
brak danych
1 łyżka stołowa 3-4 razy dziennie.
Cena Sirupus Pini compositus, syrop, 125 g ok. 6zł.
50 ml, 120 ml, 150 ml lub 1000 ml syropu z wyciągiem z sosny, glistnika, kopru i kodeiną.
W czasie leczenia należy zachować ostrożność przy prowadzeniu samochodu i obsłudze urządzeń mechanicznych.
Działania niepożądane
Mogą wystąpić nudności, wymioty i zaparcia. Rzadko występują skórne reakcje alergiczne. Po przedawkowaniu występuje duża senność i zwolnienie oraz utrudnienie oddychania, co wymaga natychmiastowej pomocy lekarskiej.

Sirupus a alkohol

Sirupus u osób starszych(65 lat i więcej)
Sirupus dla dzieci(do 18 lat)
Sirupus w ciąży
Sirupus a karmienie piersią
Sirupus a prowadzenie pojazdów
Sirupus refundacja

Sirupus cena i opakowania

Sirupus Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania