cefaklor

Opis leku:

Działanie

Cefaklor jest doustnym antybiotykiem z gru­py cefalosporyn II generacji. Stosowany jest w takich chorobach, jak zapalenie ucha środ­kowego oraz zatok, zakażenia górnych i dol­nych dróg oddechowych, zapalenie pęcherza moczowego, odmiedniczkowe zapalenie ne­rek, gronkowcowe zakażenia skóry i przydat­ków skórnych. Lek stosuje się doustnie.

Interakcje

Probenecyd zmniejsza wydalanie cefakloru. Doustne leki przeciwzakrzepowe. Cefaklor może zmniejszyć ich skuteczność. Cefaklor może nasilić niekorzystny wpływ na nerki antybiotyków aminoglikozydowych lub nie­których leków moczopędnych (np. furosemidu). Środki zobojętniające sok żołądkowy zawiera­jące wodorotlenek glinu lub magnezu zmniej­szają wchłanianie cefakloru.

Charakterystyka dla pacjentów

P.o. zazwyczaj 250-500 mg co 8 godzin. Tabletki o zmodyfikowanym uwalnianiu: zazwyczaj 375­-500 mg co 12 godzin (wyjątkowo w najcięższych zakażeniach 750 mg co 12 godzin).
Brak. Tabletki o zmodyfikowanym uwalnianiu lepiej wchłaniają się po podaniu w trakcie posiłku.
W zamkniętym pojemniku, w chłodnym, suchym miejscu niedostępnym dla dzieci. Zawiesinę należy przechowywać w lodówce, ale nie w zamrażalniku, nie dłużej niż przez 10 dni.
Zgłoś lekarzowi przepisującemu lek:

Przyjmij pominiętą dawkę leku jak najszybciej. Je­śli następna dawka leku przypada w krótkim czasie, przyjmij dawkę podwójną.
Przeprowadź cały zalecony cykl leczenia. Nawet jeśli czujesz się lepiej, zakażenie może nadal trwać i po zbyt szybkim odstawieniu leku objawy mogą powrócić.
Sporadyczne zażycie dodatkowej dawki rzadko po­woduje powikłania. Jeżeli pojawią się jakiekolwiek niepokojące objawy lub zalecona dawka została znacznie przekroczona — skontaktuj się z lekarzem.
Leku nie stosuje się długotrwale.
Działania niepożądane
Najczęściej są to reakcje z nadwrażliwości, takie jak rumień na skórze lub świąd. Zaburzenia ze stro­ny przewodu pokarmowego, jak nudności, wymioty czy biegunka, występują rzadko.

Leki i suplementy zawierające cefaklor

Przykład leku(ulotka)

Ceclor(cefaklor) a alkohol

Ceclor(cefaklor) u osób starszych(65 lat i więcej)
Ceclor(cefaklor) dla dzieci(do 18 lat)
Ceclor(cefaklor) w ciąży
Ceclor(cefaklor) a karmienie piersią
Ceclor(cefaklor) a prowadzenie pojazdów
Ceclor(cefaklor) refundacja

Ceclor(cefaklor) cena i opakowania

Opinie o leku Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forumDodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania