chlorowodorek pilokarpiny

Działanie

Jest to lek pobudzający przywspółczulny układ nerwowy, naśladujący działanie wydzielanej na zakończeniach nerwowych układu przywspółczulnego acetylocholiny. Ma przez to wiele różnorakich działań na organizm, w tym zwiększa wydzielanie gruczołów zewnątrzwydzielniczych, na przykład ślinowych, łzowych i potowych. Jest stosowany w niedoczynności gruczołów ślinowych z towarzyszącą suchością w jamie ustnej.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na lek. Nie wolno także stosować leku u dzieci, chorych na astmę ani u osób z ostrym zapaleniem tęczówki i ciałka rzęskowego lub jaskrą z wąskim kątem przesączania. Poinformuj lekarza, jeśli stwierdzono u ciebie chorobę serca, chorobę nerek, kamicę nerkową lub kamicę żółciową.

Działania niepożądane

Najczęściej występuje nadmierna potliwość. Lek powoduje także nudności, wymioty, biegunki, bóle brzucha, bóle i zawroty głowy, zaburzenia widzenia, zwyżki ciśnienia krwi, łzawienie i częstomocz. Rzadziej stwierdza się polekowe zaburzenia pracy serca i zaburzenia świadomości. Natychmiastowego kontaktu z lekarzem wymaga wystąpienie następujących objawów: niepokoju, trudności koncentracji uwagi, obrzęków wokół oczu, wysypki skórnej, bólów w klatce piersiowej, trudności w oddychaniu, zasłabnięcia czy omdlenia.

Leki i suplementy zawierające chlorowodorek pilokarpiny

Przykład leku(ulotka)

Fotil(chlorowodorek pilokarpiny) a alkohol

Fotil(chlorowodorek pilokarpiny) u osób starszych(65 lat i więcej)
Fotil(chlorowodorek pilokarpiny) dla dzieci(do 18 lat)
Fotil(chlorowodorek pilokarpiny) w ciąży
Fotil(chlorowodorek pilokarpiny) a karmienie piersią
Fotil(chlorowodorek pilokarpiny) a prowadzenie pojazdów
Fotil(chlorowodorek pilokarpiny) refundacja

Fotil(chlorowodorek pilokarpiny) cena i opakowania

Opinie o leku Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forumDodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania