kwetiapina

Opis leku:

Działanie

Kwetiapina jest jednym z neuroleptyków należącym do grupy pochodnych dibenzotiazepiny powszechnie stosowanym w leczeniu objawów schizofrenii oraz zapobieganiu nawrotom tej choroby.

W psychiatrii używana jest także w farmakoterapii epizodów maniakalnych, pojawiających się w przebiegu dwubiegunowych zaburzeń afektywnych oraz ciężkich depresji towarzyszących temu zaburzeniu.

Kwetiapina stosowana u pacjentów ze skłonnościami samobójczymi powinna być stosowana pod stałym nadzorem lekarza, aż do momentu uzyskania widocznych efektów terapeutycznych.

Działania niepożądane

Do najczęstszych działań niepożądanych należą: senność zawroty i bóle głowy, suchość błony śluzowej jamy ustnej, zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych. Niekiedy też pojawiają się napady padaczki, zespół niespokojnych nóg.

Interakcje

Substancja ta nasila działanie alkoholu i innych leków neuroleptycznych. Należy zachować szczególną ostrożność przyjmując ją łącznie z ketokonazolem i erytromycyną, gdyż te substancje podnoszą stężanie kwetiapiny we krwi, co może doprowadzić do jej przedawkowania.

Leki i suplementy zawierające kwetiapina

Przykład leku(ulotka)

Ketrel(kwetiapina) a alkohol

Ketrel(kwetiapina) u osób starszych(65 lat i więcej)
Ketrel(kwetiapina) dla dzieci(do 18 lat)
Ketrel(kwetiapina) w ciąży
Ketrel(kwetiapina) a karmienie piersią
Ketrel(kwetiapina) a prowadzenie pojazdów
Ketrel(kwetiapina) a grejpfrut
Ketrel(kwetiapina) refundacja

Ketrel(kwetiapina) cena i opakowania

Opinie o leku Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forumDodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania