milnacipran

Opis leku:

Działanie

Milnacipran jest lekiem przeciwdepresyjnym stosowanym w leczeniu różnych postaci depresji.

Przeciwwskazania

Uczulenie na lek, trudności w oddawaniu moczu; nie zaleca się stosowania leku u dzieci do 15 rż. Jeśli stwierdzono u ciebie astmę, nadciśnienie tętnicze, choroby serca lub choroby nerek, koniecznie poinformuj o tym lekarza.

Działania niepożądane

Lek jest dobrze tolerowany. Najczęściej występują nudności i wymioty, które mogą ustąpić przy zmniejszeniu dawki, ale czasami bywają uporczywe i wymagają odstawienia leku. Czasami mogą wystąpić: wysypka skórna, bóle głowy, suchość w ustach, ból przy oddawaniu moczu, rzadko biegunki lub zaparcia, bóle brzucha, niepokój, lęk, pobudzenie.

Dawkowanie

Ściśle według wskazań lekarza. Lek może być przyjmowany w trakcie posiłków lub niezależnie od nich, zwykle dwa razy dziennie. Dawka leku jest ustalana indywidualnie. Ustąpienie lub złagodzenie objawów choroby występuje co najmniej po 2-3-tygodniowym leczeniu, które powinno być kontynuowane przez kilka miesięcy.

Interakcje

Koniecznie należy powiadomić lekarza o wszystkich innych przyjmowanych lekach. Nie należy stosować tego leku razem z inhibitorami monoaminooksydaz i tryptanami (należy zachować co najmniej 2-tygodniową przerwę przed rozpoczęciem leczenia milnacipranem i co najmniej 7-dniową po zaprzestaniu podawania leku).

Leki i suplementy zawierające milnacipran

Przykład leku(ulotka)

Ixel(milnacipran) a alkohol

Ixel(milnacipran) u osób starszych(65 lat i więcej)
Ixel(milnacipran) dla dzieci(do 18 lat)
Ixel(milnacipran) w ciąży
Ixel(milnacipran) a karmienie piersią
Ixel(milnacipran) a prowadzenie pojazdów
Ixel(milnacipran) refundacja

Ixel(milnacipran) cena i opakowania

Opinie o leku Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum0 opinii o milnacipran

  1. Halina

    Stwierdzono u mnie fibromialgia, nieraz mam takie bole kazdej tkanki, kosteczki, boli mnie cale cialo lacznie z glowa, szyja ciezko mi zrobic obrot zwlaszcza lewej strony ciala i do tego stress. Czy milnacypran bylby odpowiedni. Dostaje amitriptyline 10 mg na noc i 10 mg citolopram. Czesto musze wspomoc sie paracetamolem. Prosze o jakas rade

    Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania