Smecta

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Produkty podobne

Laremid
Nifuroksazyd
No-Spa tabletki
Stoperan kapsułki
Enterol

Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Smecta bez recepty?

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Lek osłania barierę żołądkowo-jelitową przed działaniem czynników uszkadzających. Po rozpuszczeniu w wodzie składniki preparatu wykazują dużą lepkość, powlekają błonę śluzową przewodu pokarmowego i chroni ją przed działaniem czynników uszkadzających. Preparat może być stosowany w leczeniu ostrej i przewlekłej biegunki u osób dorosłych i dzieci.

Ostre i przewlekłe biegunki, zwłaszcza u dzieci, objawowe leczenie bólów związanych z chorobami przewodu pokarmowego (m.in. zapalenie przełyku, żołądka, dwunastnicy, jelit).
Nadwrażliwość na składniki preparatu. Nie należy równocześnie podawać innych leków ze względu na możliwość zaburzeń wchłaniania.
może zaburzać wchłanianie z przewodu pokarmowego wielu leków, dlatego powinien być stosowany z zachowaniem minimum 2-godzinnego odstępu czasowego.
Dorośli 2-3 razy dziennie po jednej saszetce zmieszanej z pół szklanki wody lub innego płynu. Dzieci do 1 rż. 1 saszetka na dobę. Dzieci starsze 1-2 saszetki na dobę. Zawartość saszetki należy wsypać do pół szklanki wody lub innego płynu, po sporządzeniu jednolitej zawiesiny wypić przygotowany płyn. W zapaleniu przełyku po posiłkach, w innych chorobach między posiłkami. Mew doodbytniczy zatrzymujący biegunkę: 1-3 razy na dobę po 1-3 saszetki rozpuszczone w 50-100 ml cieplej wody; dzieci poniżej 1. roku życia: raz na dobę 1 saszetkę; dzieci 1.-2. rok życia: 2-3 razy na dobę po 1-2 saszetki; dzieci powyżej 2. roku życia: 2-3 razy na dobę po 2-3 saszetki rozpuszczone w 50 ml wody lub półpłynnych produktach żywnościowych (kompot, papka warzywna, pokarm dla niemowląt).
cena od 10 do 20 zł.
30 saszetek, 1 saszetka zawiera 3 g smektynu, 750 mg glukozy jednowodnej, 7 mg sacharynianu sodu, 4 mg waniliny.
Leczenie biegunki powinno opierać się na zwalczaniu jej przyczyn i leczeniu dietetycznym, a jedynie wyjątkowo na objawowym hamowaniu biegunki.</
Działania niepożądane
Uczucie sytości, pełności w jamie brzusznej, niekiedy rozpierania i gniecenia.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Smecta a alkohol

Smecta u osób starszych(65 lat i więcej)
Smecta dla dzieci(do 18 lat)
Smecta w ciąży
Smecta a karmienie piersią
Smecta a prowadzenie pojazdów
Smecta refundacja

Smecta cena i opakowania

Smecta Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Smecta uzyskał ocenę 4.5 z 5 na podstawie 2 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 4.5/5 (2 opinie pacjentów)3 komentarze Smecta

 1. malgo

  Jest to naprawdę bardzo skuteczny lek również podczas tzw jelitówki. Zawsze jestem spokojna, że kiedy przyjmę ten preparat przed stresującą sytuacją nie spotka mnie nieprzyjemna niespodzianka. Polecam Małgosia

  Odpowiedz
 2. Anonim

  Jestem 32 letnią kobietą chorującą na biegunka. Smecta brałam podczas 2 kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 6 dni w dawce: 1 saszetek. Podawałam mojej małej córeczce na bóle brzuszka i biegunkę, trochę kłopotu jak podać ale lekarz mi podpowiedział że w odgazowanej coli i o dziwo mała wypiła, ocena pozytywna. Nie zauważyłam u siebie skutków ubocznych. Smecta w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 3. Anonim

  Jestem 35 letnią kobietą chorującą na zgaga. Smecta brałam podczas jednej kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 1 dni w dawce: 1 saszetek. Dodaj Twoją opinię o leku. Nie zauważyłam u siebie skutków ubocznych. Smecta w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania