Smecta

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Produkty podobne

Laremid
Nifuroksazyd
No-Spa tabletki
Stoperan kapsułki
Enterol

Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Smecta bez recepty?

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Lek osłania barierę żołądkowo-jelitową przed działaniem czynników uszkadzających. Po rozpuszczeniu w wodzie składniki preparatu wykazują dużą lepkość, powlekają błonę śluzową przewodu pokarmowego i chroni ją przed działaniem czynników uszkadzających. Preparat może być stosowany w leczeniu ostrej i przewlekłej biegunki u osób dorosłych i dzieci.

Ostre i przewlekłe biegunki, zwłaszcza u dzieci, objawowe leczenie bólów związanych z chorobami przewodu pokarmowego (m.in. zapalenie przełyku, żołądka, dwunastnicy, jelit).
Nadwrażliwość na składniki preparatu. Nie należy równocześnie podawać innych leków ze względu na możliwość zaburzeń wchłaniania.
może zaburzać wchłanianie z przewodu pokarmowego wielu leków, dlatego powinien być stosowany z zachowaniem minimum 2-godzinnego odstępu czasowego.
Dorośli 2-3 razy dziennie po jednej saszetce zmieszanej z pół szklanki wody lub innego płynu. Dzieci do 1 rż. 1 saszetka na dobę. Dzieci starsze 1-2 saszetki na dobę. Zawartość saszetki należy wsypać do pół szklanki wody lub innego płynu, po sporządzeniu jednolitej zawiesiny wypić przygotowany płyn. W zapaleniu przełyku po posiłkach, w innych chorobach między posiłkami. Mew doodbytniczy zatrzymujący biegunkę: 1-3 razy na dobę po 1-3 saszetki rozpuszczone w 50-100 ml cieplej wody; dzieci poniżej 1. roku życia: raz na dobę 1 saszetkę; dzieci 1.-2. rok życia: 2-3 razy na dobę po 1-2 saszetki; dzieci powyżej 2. roku życia: 2-3 razy na dobę po 2-3 saszetki rozpuszczone w 50 ml wody lub półpłynnych produktach żywnościowych (kompot, papka warzywna, pokarm dla niemowląt).
cena od 10 do 20 zł.
30 saszetek, 1 saszetka zawiera 3 g smektynu, 750 mg glukozy jednowodnej, 7 mg sacharynianu sodu, 4 mg waniliny.
Leczenie biegunki powinno opierać się na zwalczaniu jej przyczyn i leczeniu dietetycznym, a jedynie wyjątkowo na objawowym hamowaniu biegunki.</
Działania niepożądane
Uczucie sytości, pełności w jamie brzusznej, niekiedy rozpierania i gniecenia.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Smecta a alkohol

Smecta u osób starszych(65 lat i więcej)
Smecta dla dzieci(do 18 lat)
Smecta w ciąży
Smecta a karmienie piersią
Smecta a prowadzenie pojazdów
Smecta refundacja

Smecta cena i opakowania

Smecta Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Smecta uzyskał ocenę 4.5 z 5 na podstawie 2 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 4.5/5 (2 opinie pacjentów)2 komentarze Smecta

 1. Anonim

  Jestem 32 letnią kobietą chorującą na biegunka. Smecta brałam podczas 2 kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 6 dni w dawce: 1 saszetek. Podawałam mojej małej córeczce na bóle brzuszka i biegunkę, trochę kłopotu jak podać ale lekarz mi podpowiedział że w odgazowanej coli i o dziwo mała wypiła, ocena pozytywna. Nie zauważyłam u siebie skutków ubocznych. Smecta w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 2. Anonim

  Jestem 35 letnią kobietą chorującą na zgaga. Smecta brałam podczas jednej kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 1 dni w dawce: 1 saszetek. Dodaj Twoją opinię o leku. Nie zauważyłam u siebie skutków ubocznych. Smecta w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Cena
Skuteczność
Czas działania