Sól Emska na kaszel

Od dłuższego czasu mam męczący, mokry kaszel. Lekarz zalecił mi stosowanie soli emskiej. Co to takiego?

Sól emska (Sal Ems) zawiera mieszaninę soli alkalicznych m.in. wodorowęglan sodu, chlore k sodu, wodorofosforan disodu, siarczan potasu i siarczan sodu. Substancje te pobudzają wydzielanie śluzu w drogach oddechowych, a wodorowęglan sodu alkalizuje wydzielinę oskrzeli, co prowadzi do jej upłynnienia i ułatwia odkrztuszanie. Sól emska jest stosowana pomocniczo głównie w stanach zapalnych dróg oddechowych z trudnym odkrztuszaniem gęstej plwociny prowokującej kaszel. Może być także stosowana w nieżytach górnych dróg oddechowych oraz w astmie oskrzelowej. Preparat ma postać tabletek do przyrządzania roztworu. Zazwyczaj stosuje się doustnie 1-2 tabletki rozpuszczone w 1 szklance wody 3 razy na dobę po posiłkach.

Na rynku dostępna jest sól emska produkowana przez różne firmy farmaceutyczne np. Sal Ems Artificiale (Galenus) lub Sal Ems Factitium (Ziołolek).

Sól Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Sól Emska na kaszel uzyskał ocenę 5.0 z 5 na podstawie 1 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 5.0/5 (1 opinia pacjentów)1 opinia o Sól Emska na kaszel

 1. Matyla

  Zdecydowanie polecam, a o soli opowiedział mój naturopata. Miałam silny stan zapalny zatok i przy tym zeszło na płuca, płukałam i robiłam okłady po 3 dniach już było bezkaszlowo, natomiast żeby tych infekcji nie łapać to od czasu do czasu kupuję sobie taki syrop konopny z rokitnikiem i nawet jak wszyscy wkoło chorują to u mnie jest cisza. Naszczęściej w tym sezonie nie złapałam ani wiru sówki ani innego grypska, to działa skutecznie dlatego może komuś się przyda taka informacja.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Cena
Skuteczność
Czas działania