Soventol

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Żel do stosowania na skórę, zawierający lek antyhistaminowy, który łagodzi świąd, działa przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo.

Świąd i zmiany zapalne towarzyszące chorobom skórnym (np. pokrzywce) ukąszeniom owadów, kontaktowi z niektórymi roślinami, oparzeniom po kontakcie z meduzami, oparzeniom słonecznym bez odczynu pęcherzowego, powierzchownym (I stopnia) oparzeniom skóry.
Wysiękowe i pęcherzowe choroby skóry; leku nie należy stosować u noworodków, a tylko z wielką ostrożnością i pod kontrolą lekarza u niemowląt i małych dzieci. W czasie karmienia nie stosować na okolice piersi.
nie znaleziono
Żel nakładać (można także delikatnie wcierać) na chorobowo zmienione miejsca, jednak nie częściej niż co 30 min. Smarować do kilku razy na dobę.
około 10 zł
20 g lub 50 g żelu, 1 g zawiera 20 mg bamipiny.
Działania niepożądane
Występują rzadko i jest to głównie przemijające pieczenie w miejscu aplikacji leku. U dzieci po wchłonięciu leku przez skórę obserwowano objawy ogólnoustrojowe, takie jak stany niepokoju czy dezorientacja.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Soventol a alkohol

Soventol u osób starszych(65 lat i więcej)
Soventol dla dzieci(do 18 lat)
Soventol w ciąży
Soventol a karmienie piersią
Soventol a prowadzenie pojazdów
Soventol refundacja

Soventol cena i opakowania

Soventol Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania