Sterolea

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Opis leku:

Działanie suplementu i ulotka

Lek roślinny dla dorosłych, zalecany u osób mających problemy z utrzymaniem prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi. Sterole roślinne w nim zawarte pomagają utrzymać prawidłowy poziom cholesterolu we krwi, hamują jego wchłanianie w jelicie, nadmiar zaś usuwają z organizmu. Efekty widać już w momencie przyjęcia pierwszej tabletki. Drugi składnik preparatu – Polikosanol korzystnie wpływa na układ krążenia, pomaga obniżyć poziom tzw. „złego” cholesterolu (LDL) i utrzymać go na prawidłowym poziomie, ponadto ma korzystny wpływ na poziom „dobrego” cholesterolu (HDL). Witamina E działa przeciwutleniająco, chroni komórki przed wolnymi rodnikami i wzmacnia naczynia krwionośne. Witaminy B6, B12 i kwas foliowy przyczyniają się do zmniejszenia poziomu homocysteiny we krwi, która odgrywa dużą rolę w prawidłowym funkcjonowaniu układu krążenia.

Sterolea jest produktem przeznaczonym głównie dla osób, dla których zdrowie jest najważniejsze, które chcą świadomie dbać o serce i układ krążenia. Zbyt wysoki poziom cholesterolu w połączeniu z wysokim ciśnieniem krwi zwiększa ryzyko zachorowania na niektóre choroby, zwłaszcza chorobę wieńcową serca, dlatego tak ważna jest profilaktyka. Warto zawczasu zadbać o prawidłowy poziom cholesterolu stosując odpowiednią dietę wzbogaconą o naturalne sterole roślinne, które znajdziemy w preparacie Sterolea.
Uczulenie na jakikolwiek składnik preparatu, hiperwitaminozy: B6, B9, B12 i E; hipocholesterolemia.
Brak informacji o interakcjach z lekami i żywnością.
Zaleca się doustne przyjmowanie 2 tabletek dziennie podczas głównych posiłków. Absolutnie nie wolno przekraczać zalecanej dawki dziennej. Nie stosować u dzieci.
14 do 20 zł.
1 tabletka zawiera: naturalne sterole roślinne (900 mg), witamina B6 (0,7 mg), witamina B12 (1,25 μg), witamina E (6 mg), polikosanol (3,34 mg), kwas foliowy (100 μg), substancje dodatkowe i wypełniające. Tabletki powlekane 30 szt. Suplement diety bez recepty

Sterolea a alkohol

Sterolea u osób starszych(65 lat i więcej)
Sterolea dla dzieci(do 18 lat)
Sterolea w ciąży
Sterolea a karmienie piersią
Sterolea a prowadzenie pojazdów
Sterolea refundacja

Sterolea cena i opakowania

Sterolea Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Sterolea uzyskał ocenę 3.3 z 5 na podstawie 2 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 3.3/5 (2 opinie pacjentów)3 komentarze Sterolea

 1. Anonim

  Jestem 47 letnim mężczyzną chorującym na cholesterol. Sterolea brałem podczas 2 kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałem lek/preparat przez: 40 dni w dawce: 2 tabletek. Brak jakichkolwiek efektów, brałem w wynikach nie ma poprawy. Nie zauważyłem u siebie skutków ubocznych. Sterolea w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 2. Anonim

  Jestem 56 letnią kobietą chorującą na cholesterol. Sterolea brałam podczas 2 kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 103 dni w dawce: 2 tabletek. Byłam zawsze przeciwniczką przyjmowania lekarstw na obniżenie cholesterolu bo co z tego że regulują jego poziom jak wątrobę jednocześnie wykańczają. Mój poziom cholesterolu nie jest za wysoki mam ok.230 mg/dl,ale ostatnio bolą mnie nogi, mam problemy z krążeniem więc kupiłam Sterolee zawiera sterole roślinne, witaminy i jeśli poziom cholesterolu można wyregulować dietą to pomyślałam że ten suplement może być pomocny, na razie zjadłam 2 opakowanie czuje się dobrze, na badania pójdę za miesiąc i wtedy napisze o skuteczności a nie o przypuszczeniach. Nie zauważyłam u siebie skutków ubocznych. Sterolea w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Cena
Skuteczność
Czas działania