Stocrin

Inne nazwy

Działanie leku i ulotka

Jest to lek stosowany w leczeniu zakażenia HIV, zawsze razem z innymi lekami przeciwwirusowymi (np. zidowudyną, lamiwudyną).

Zakażenia HIV.
Uczulenie na efawirens, ciężkie choroby nerek i wątroby, dzieci poniżej 3 rż. Należy powiadomić lekarza, jeśli chorowało się na depresję, choroby układu nerwowego, było się uzależnionym od leków, narkotyków, alkoholu.
Nie należy przyjmować efawirensu z cisapridem, astemizolem, midazolamem, triazolamem, pochodnymi alkaloidów sporyszu, np. ergotaminą. Lek powoduje wiele interakcji z innymi lekami, również kupowanymi bez recepty, dlatego należy powiadomić lekarza o wszystkich innych przyjmowanych lekach.
Ściśle według wskazań lekarza. Lek stosowany jest zawsze razem z innym lekiem przeciwwirusowym. Lepiej przyjmować go na czczo. Nie należy przyjmować leku z bogatymi w tłuszcze posiłkami. Nie należy przyjmować na raz podwójnej dawki leku.
brak danych
30 kaps. i 90 kaps., 1 kaps. zawiera 50 mg, 100 mg lub 200 mg efawirensu.
W trakcie leczenia nie wolno pić alkoholu. Jeśli wystąpiło uczulenie na leki podobne, np. newirapinę (Viramune), może wystąpić uczulenie na efawirens. W trakcie leczenia należy kontrolować morfologię krwi oraz wskaźniki czynności wątroby i poziom cholesterolu.
Działania niepożądane
Lek może powodować nudności i wymioty, bóle głowy, uczucie zmęczenia, bezsenność i koszmarne sny. Bardzo często występuje przemijająca wysypka. Jeśli wysypka bywa uporczywa i nie ustępuje, wymaga konsultacji z lekarzem i czasem podania dodatkowych leków. Natychmiastowej interwencji lekarza wymaga pojawienie się wysypki, nasilonych zawrotów głowy, duszności, pokrzywki.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Stocrin a alkohol

Stocrin u osób starszych(65 lat i więcej)
Stocrin dla dzieci(do 18 lat)
Stocrin w ciąży
Stocrin a karmienie piersią
Stocrin a prowadzenie pojazdów
Stocrin a antykoncepcja
Stocrin a słońce i solarium ☼
Stocrin refundacja

Stocrin cena i opakowania

Stocrin Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania