Stop hemo

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Głównym składnikiem aktywnym opatrunków jest algininian wapnia (połączenie kwasu alginowego z jonami wapniowymi). Otrzymywany jest poprzez przetwarzanie włókien alginianinowych z alg morskich. Alginiany bardzo dobrze nadają się do podawania na rany dzięki swoim właściwościom:

  • właściwości sorpcyjne, czyli pochłanianie wody lub wysięków często obecnych przy zranieniach
  • wysoka wytrzymałość, cząsteczki alginianu są w dużej mierze odporne na deformacje podczas rozciągania, warunkuje to stabilność opatrunku
  • zmniejszanie odczuwania bólu, włókna w kontakcie ze skórą generują nieznaczny ujemny ładunek elektryczny, co sprawia, że pacjenci odczuwają mniejszy ból

Dodatek jonów wapniowych przyspiesza reakcję płytek krwi i tworzenie skrzepu (kaskada krzepnięcia krwi i etapy tworzenia skrzepu są zależne od jonów wapnia!). Proces gojenia zostaje aktywowany, na powierzchni rany formuje się żel, który nie przywiera do rany. Dzięki temu opatrunek jest łatwy do usunięcia po zagojeniu.
Na uwagę zasługuje puder Stop hemo. Jest aplikowany bezpośrednio na ranę bez konieczności użycia opatrunków. Może być bardzo dobrą alternatywą dla klasycznych plastrów, które nie zawsze są pod ręka, a nawet jeśli są dostępne, rozmiarami często nie odpowiadają powierzchni rany.
Po kontakcie pudru z krwią dochodzi do wymiany jonów wapniowych pudru z sodowymi (obecnymi w krwi). Przyspiesza to reakcję płytek krwi i cały proces formowania skrzepu. Powstały żel utrzymuje ciepłe środowisko rany, przyspiesza gojenie, pochłania nadmiar wydzieliny z rany i jest łatwy do usunięcia. Polecany jest również osobom z problemami krzepnięcia krwi.
Obecnie w linii produktów Stop hemo wchodzą klasyczne opatrunki, mniejsze opatrunki do nosa i puder.

Powolne gojenie ran, krwawienia trudne do zatrzymania, u osób z problemami krzepnięcia krwi i wrodzonymi problemami hemostazy.
Uczulenie lub nadwrażliwość na kwas alginianowy, algi morskie lub pozostałe substancje zawarte w preparacie.
brak danych
Doraźnie na miejsce zranienia lub ranę.
brak danych
Alginian wapnia pochodzenia naturalnego, substancje pomocnicze.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Stop a alkohol

Stop u osób starszych(65 lat i więcej)
Stop dla dzieci(do 18 lat)
Stop w ciąży
Stop a karmienie piersią
Stop a prowadzenie pojazdów
Stop refundacja

Stop cena i opakowania

Stop Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania