Strepsils z miodem i cytryną

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Pastylki Strepsils działają przeciwbólowo i antyseptycznie: przeciwbakteryjnie i słabo przeciwwirusowo. Powlekają gardło dzięki zawartości miodu i mają przyjemny cytrynowy smak (zawartość olejku cytrynowego).
Za działanie pastylek odpowiadają dwie substancje aktywne: alkohol dichlorobenzylowy i amylometakrezol.
Podrażnienie gardła i często stan zapalny są wywoływane przez szczepy drobnoustrojów. Według badań najczęstszą przyczyną są wirusy, rzadziej bakterie (20% przypadków). Rozwijające się zakażenie wywołuje ból, drapanie, zaczerwienienie gardła.
Obie substancje obecne w pastylkach działają podobnie, lecz stosowane razem są bardziej skuteczne niż każda z nich osobno.
– Antyseptyczne: Mają właściwości przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze. Niestety ich skuteczność przeciwwirusowa jest znikoma (a jest to główna przyczyna infekcji). Udowodniono ich skuteczność przeciwko wirusom układu oddechowego (RSV), ale nie działają na szczepy adeno- i rinowirusów.
– Wykazują lekki efekt przeciwbólowy: Dzieje się to poprzez blokowanie przez te związki kanałów sodowych, których aktywacja jest konieczna aby sygnał bólowy mógł zostać przekazany do mózgu. Zablokowanie kanałów oznacza zahamowania odczuwania bólu.

Zwalczanie objawów stanów zapalnych gardła i jamy ustnej.
Nadwrażliwość lub uczulenie na którykolwiek ze składników pastylek Strepsils.
Rzadkie genetyczne zaburzenia wchłaniania glukozy i fruktozy.
brak danych
Dorośli i dzieci powyżej 6 r.ż.: 1 pastylka co 2-3 godziny. Nie stosować więcej niż 8 pastylek dziennie.
Pastylkę należy powoli ssać przez 3-5 min.
brak danych
1 pastylka zawiera:
1,2 mg alkoholu 2,4-dichlorobenzylowego
0,6 mg amylometakrezolu
substancje pomocnicze: syrop z sacharozy, syrop z glukozy, miód (125,6 mg), olejek miętowy, olejek cytrynowy (wolny od terpenów), kwas winowy, barwnik (żółcień chinolinowa)
Działania niepożądane
Reakcje alergiczne i bolesność języka.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Strepsils a alkohol

Strepsils u osób starszych(65 lat i więcej)
Strepsils dla dzieci(do 18 lat)
Strepsils w ciąży
Strepsils a karmienie piersią
Strepsils a prowadzenie pojazdów
Strepsils refundacja

Strepsils cena i opakowania

Strepsils Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Strepsils z miodem i cytryną uzyskał ocenę 4.8 z 5 na podstawie 3 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 4.8/5 (3 opinie pacjentów)3 komentarze Strepsils z miodem i cytryną

 1. Anonim

  Jestem 21 letnią kobietą chorującą na ból gardła. Strepsils z miodem i cytryną brałam kilkakrotnie podczas różnych kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 4 dni w dawce: 4 tabletek. Dla mnie to najlepszy lek na gardło:). Nie zauważyłam u siebie skutków ubocznych. Strepsils z miodem i cytryną w mojej opinii jest wyjątkowo łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 2. Anonim

  Jestem 25 letnią kobietą chorującą na ból gardła. Strepsils z miodem i cytryną dopiero zaczynam stosować, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 1 dni w dawce: 2 tabletek. Nawet przyjemny smak. Stosuję drugi dzień bo zażyciu czuć natychmiastową ulgę. W niektórych aptekach tańszy od innych tego typu a działa bdb. Nie zauważyłam u siebie skutków ubocznych. Strepsils z miodem i cytryną w mojej opinii jest wyjątkowo łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 3. Anonim

  Jestem 29 letnim mężczyzną chorującym na stan zapalny jamy ustnej. Strepsils z miodem i cytryną brałem podczas jednej kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałem lek/preparat przez: 3 dni w dawce: 1 tabletek. Lek stosowałem w czasie gdy miałem zapalenie jamy ustnej i naprawdę super tabletki łagodziły ból, który nie raz były nie do wytrzymania. Smakowo też bardzo dobre. Skutki uboczne oceniam na minimalne. Strepsils z miodem i cytryną w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania