Sulfanizolon

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Preparat do stosowania miejscowego w postaci kropli do oczu. Wywiera działanie bakteriostatyczne sulfacetamidu skojarzone z silnym działaniem przeciwzapalnym, przeciwuczuleniowym i przeciwwysiękowym prednizolonu.

Stosowany jest w leczeniu przewlekłych zapaleń spojówek i brzegów powiek oraz w stanach po urazach i zabiegach operacyjnych gałki ocznej.
Nadwrażliwość na składniki preparatu, zakażenia wirusowe, przede wszystkim opryszczka lub skłonność do niej, i zakażenia grzybicze, jaskra lub zaćma. Poinformuj lekarza, jeśli stwierdzono u ciebie gruźlicę lub cukrzycę. Ryzyko działań niepożądanych jest większe przy stosowaniu leku u małych dzieci.
brak danych
Według wskazań lekarza; zakraplać po umyciu rąk, z głową przechyloną do tyłu, między gałkę oczną a dolną powiekę. Po zakropleniu należy uciskać wewnętrzny kąt oka przez 1 min. Nie wolno przedłużać czasu zaleconej terapii.
brak danych
10 ml zawiesiny do oczu, 1 ml zawiera 100 mg sulfacetamidu, 2,5 mg prednizolonu i 5 mg hydroksycelulozy.
Uwaga! Osoby używające szkieł kontaktowych mogą stosować preparat w czasie przerwy noszenia soczewek. Długotrwałe stosowanie może prowadzić do nadkażenia opornymi drobnoustrojami.
Działania niepożądane
Mogą wystąpić łzawienie, pieczenie i kłucie oka oraz krótkotrwale zaburzenia widzenia. Do poważniejszych działań niepożądanych, które wymagają kontaktu z lekarzem, należą: utrzymujący się ból oka, wysypki skórne, świąd, bóle głowy i utrzymujące się zaburzenia widzenia.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Sulfanizolon a alkohol

Sulfanizolon u osób starszych(65 lat i więcej)
Sulfanizolon dla dzieci(do 18 lat)
Sulfanizolon w ciąży
Sulfanizolon a karmienie piersią
Sulfanizolon a prowadzenie pojazdów
Sulfanizolon refundacja

Sulfanizolon cena i opakowania

Sulfanizolon Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania