Sulfarinol

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Produkty podobne

Sinupret
Rutinoscorbin
Lacidofil

Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Sulfarinol bez recepty?

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Krople do nosa o skojarzonym działaniu sulfatiazolu, który działa bakteriostatycznie na bakterie Gram-dodatnie i Gram-ujemne oraz nafazoliny, leku zmniejszającego obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa spowodowanego stanem zapalnym. Preparat stosowany jest w stanach zapalnych błon śluzowych nosa i bakteryjnym nieżycie nosa.

Sulfarinol zawiera w swoim składzie dwie substancje czynne – sulfatiazol (50 mg/ml) oraz azotan naftazoliny ( 1 mg/ml). Stosowany jest przy krótkotrwałym, objawowym leczeniu stanów przekrwienia błony śluzowej nosa (nieżyt, obrzęk błony śluzowej nosa) wywołanych zakażeniem bakteryjnym. Naftazolina zmniejsza obrzęk oraz stan przekrwienia błony śluzowej nosa wywołanych stanem zapalnym. Efekt terapeutyczny produktu widoczny jest od 6 do 8 godzin od momentu zastosowania. Wchodzący w skład preparatu sulfatiazol jest lekiem obecnie bardzo rzadko stosowanym (w niektórych krajach wycofanym) z powodu swojej ograniczonej skuteczności i licznych działań niepożądanych.

Stosowanie produktu Sulfarinol jest szczególnie polecane w związku z przebiegiem ostrych i przewlekłych stanów zapalnych błony śluzowej nosa i gardła, u których podłoże stanowi infekcja bakteryjna. Wykorzystanie preparatu Sulfarinol związane jest także z ostrym i przewlekłym ropnym zapaleniem zatok przynosowych.
Nadwrażliwość na składniki preparatu, sulfonamidy i inne leki stosowane w przeszłości w leczeniu nieżytu błony śluzowej nosa. Lek nie powinien być stosowany u dzieci. Poinformuj lekarza, jeśli stwierdzono u ciebie nadciśnienie tętnicze, chorobę serca, cukrzycę, nadczynność tarczycy lub zaburzenia w oddawaniu moczu. Nie należy jednocześnie stosować inhibitorów monoaminooksydazy (klorgyliny, izokarboksazydu, nialamidu, pargyliny, fenelzyny i tranylcyprominy). Jaskra, niemowlęta i dzieci poniżej 12 r.ż. Patrz również: RHINAZIN.
W połączeniu z trójpierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi może nastąpić wzrost ciśnienia tętniczego krwi. Patrz: RHINAZIN.
Według wskazań lekarza. Po oczyszczeniu nosa należy zakroplić lek do każdego nozdrza, odczekać 3-5 min, ponownie oczyścić nos i ewentualnie czynności te powtórzyć. Końcówkę kroplomierza należy umyć ciepłą wodą i wytrzeć. Kilka razy na dobę po 3-5 kropli do każdego otworu nosa. Nie stosować długotrwale.
Cena od 10 do 20 zł.
20 ml kropli do nosa, 1 ml zawiera 50 mg sulfatiazolu i 1 mg nafazoliny.
Uwaga! Leku nie należy stosować długotrwale, gdyż może to spowodować przy próbie odstawienia silny nawrót kataru. Długotrwałe stosowanie może także prowadzić do uszkodzenia niedokrwionej błony śluzowej nosa. Z opakowania nie powinny korzystać inne osoby.
Działania niepożądane
Lek może powodować kichanie oraz uczucie pieczenia, kłucia lub suchości w jamie nosowej. Pilnego kontaktu z lekarzem wymaga wystąpienie nieregularnego lub szybkiego bicia serca, trudności w oddawaniu moczu, drgawek lub omamów. Stosowanie leku u dzieci może do­prowadzić do ciężkiego zatrucia z występowaniem drgawek. Przemijające obrzmienie, bolesność błony śluzowej nosa.

Dowiedz się więcej o składzie: , .

Sulfarinol a alkohol

Sulfarinol u osób starszych(65 lat i więcej)
Sulfarinol dla dzieci(do 18 lat)
Sulfarinol w ciąży
Sulfarinol a karmienie piersią
Sulfarinol a prowadzenie pojazdów
Sulfarinol refundacja

Sulfarinol cena i opakowania

Sulfarinol Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Sulfarinol uzyskał ocenę 4.7 z 5 na podstawie 7 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 4.7/5 (7 opinie pacjentów)11 komentarzy Sulfarinol

 1. Mobyk

  Za dobry lek i jakimś padalcom to nie pasowało i robią pod górę firmie co go produkuje żebyśmy kupowali reklamowany chłam co wysusza i niszczy śluzówkę w nosie

  Odpowiedz
  • Barbara

   Całkowicie się z Panem zgadzam.
   Ja już straciłam nadzieję, że kiedyś wznowią jego produkcję. Ile czasu można zatwierdzać nowy komponent do produkcji leku? Robią to ja 1,5 roku i zwodzą ludzi z kwartału na kwartał. Na stronie producenta Sulfarinolu – firmy Galenus, jest tylko ogólnikowa informacja bez żadnej szacunkowej daty. Najgorsze jest to, że Sulfarinol był bardzo skuteczny i nie miał zamienników, i wszystkim producentom Oxymetazolinum i jej dziesiątkom odpowiedników, nieskutecznych i wysuszających nos, to bardzo „nie pasowało”.
   Mnie te krople ratowały życie, mam całoroczny nieżyt nosa i nic mi nie pomaga.
   Bardzo cierpię.
   Pozdrawiam.

   Odpowiedz
 2. Mobyk

  Za dobry lek i jakimś padalcom to nie pasowało i robią pod górę formie co go produkuje żebyśmy kupowali reklamowany chłam co wysusza i niszczy śluzówkę w nosie

  Odpowiedz
 3. Alergia

  Najskuteczniejszy lek na choroby związane z zatokami i alergia ,cała reszta to śmieci ,sulfarinol nietylko udrażnianie ale i leczy

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
  • Jolanta

   Dokładnie.
   Dlatego że skuteczny to został wycofany bo z powodu sulfarinolu nie schodziły inne beznadziejne specyfiki.

   Cena
   Skuteczność
   Czas działania
   Odpowiedz
 4. efizjo@poczta.onet.pl

  Wspaniały lek nawet dla alergika. Poza leczeniem nosa leczy również gardło.Stosuję te krople już od dawna i są bardzo skuteczne.Nie zauważyłam skutków ubocznych stosując się do ulotki .A teraz tych kropli brak. Mam nadzieje ,że to tylko chwilowy brak..

  Odpowiedz
 5. Tomek

  Działa już po chwili, doskonale krople które stosuje od małego. Polecam wszystkim bo naprawdę warto!

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 6. Asia

  Ze wszystkich dostępnych na rynku leków na katar, a z obserwacji widzę, że jest ich nie mało, cenię sobie i jestem wierna tylko jednemu: kropelkom Sulfarinol, których używam od dzieciństwa. MOże to kwestia przyzwyczajenia, może doświadczenie pozytywnego wpływu, czyli efektywnośc. Nieważne: ważne, że działają 🙂

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 7. Anonim

  Jestem 52 letnim mężczyzną chorującym na katar. Sulfarinol dopiero zaczynam stosować, kilka razy w miesiącu. Stosowałem lek/preparat przez: 0 dni w dawce: 3 kropel. Podaję wnuczkom (od 12 rok życia, podaję dzieciom, podaję sobie, i katar znika:). Nie zauważyłem u siebie skutków ubocznych. Sulfarinol w mojej opinii jest wyjątkowo łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 8. Aleksandra

  Bardzo skuteczny lek na katar, spełnia swoje funkcje, czyli leczy nas z kataru 🙂 Polecam, rodzicom, dziadkom i dzieciom (dzieciom o ile się nie mylę od 12 roku życia).

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 9. Anonim

  Jestem 28 letnią kobietą chorującą na katar, zatkany nos. Sulfarinol brałam kilkakrotnie podczas różnych kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 0 dni w dawce: 1-2 kropel. Bardzo skuteczny lek. Katar znika juz po chwili, lek działa kilka godzin. Cała moja rodzina, łącznie z 2- i 10-letnimi synamioraz mężem stosuje w zakatarzonych dniach:). Nie zauważyłam u siebie skutków ubocznych. Sulfarinol w mojej opinii jest wyjątkowo łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania