Świąteczne prezenty z Apteki

Jak co roku przed świętami wyruszamy po prezenty i jak co roku jest to wyzwanie. O ile, o prezenty dla dzieci można podpytać wspólnie, pisząc list do św. Mikołaja to prezenty dla dziadków, czy rodziców są problematyczne. Nie raz, więc trafiacie do apteki, bezradnie szukając pomocy – „szukam czegoś dla babci, dziadka”. Jakie preparaty apteczne nadają się na prezent i co warto wiedzieć przed ich wręczeniem o osobie obdarowanej?

Dermokosmetyki pod choinkę

W aptekach przed świętami pojawiają się zestawy promocyjne. Idealnie nadają się na prezent – ładnie zapakowane, zawierają 2 – 3 produkty z serii tworząc całość kuracji np. krem na dzień, na noc i pod oczy. Zanim jednak zdecydujecie się wydać majątek na drogie kremy, zastanówcie się, czy jesteście gotowi podjąć decyzję o tak indywidualnej sprawie jak dermokosmetyk.

Czy wiecie jaki typ skóry ma osoba, której chcecie wręczyć prezent – naczynkowa, sucha, tłusta czy mieszana? Czy jest na coś uczulona? Czy nie obrazi się za krem przeciwzmarszczkowy?

W aptece coraz częściej dobrą radą poza farmaceutką służy dermokonsultantka może dzięki jej pomocy wybór będzie łatwiejszy. Choć kosmetyki z apteki nie są najtańsze, warte są uwagi ze względu na bezpieczeństwo, jakość i pewność odpowiedniego przechowywania.

Zestaw witamin na prezent

Prezent, który jednocześnie wyraża naszą troskę o najbliższych, to zestaw dobrych witamin. W tym przypadku również niezbędna jest wiedza o osobie obdarowywanej. Wiele witaminowych preparatów zawiera w swym składzie żeń-szeń, który w krajach dalekiego wschodu uznawany jest za panaceum. Niestety żeń – szeń może podnosić ciśnienie tętnicze krwi, przez co jest przeciwwskazany u osób z nadciśnieniem. Ponadto wchodzi w interakcje z lekami przeciwzakrzepowymi i cukrzycowymi. Dla osób z chorobami układu krążenia stworzono preparaty do picia, które zawierają witaminy z grupy B, żelazo i wyciąg z głogu. Różnią się jednak między sobą niby szczegółami, ale dość istotnymi.

  • Biovital – zawiera fruktozę – niezalecany jest cukrzykom.
  • Zdrovital – nie zawiera cukru, można stosować u cukrzyków, zawiera jednak żeń – szeń.
  • Doppelherz Vital Tonik – szeroki skład, w składzie nie zawiera cukru i żeń-szenia.

Z preparatów, że tak powiem pitnych pozostaje jeszcze Magnefar B6 i Vita Buerlecithin.

  • Magnefar B6 Tonik, czyli magnez, witamina C, wyciągi z bzu czarnego, owoców dzikiej róży i głogu. Słodzony jest sorbitolem, a zatem nadaje się dla cukrzyków.
  • Vita Buerlecithin – preparat z lecytyną i witaminami z grupy B, wspomaga pamięć i koncentrację. Zawiera w swym składzie sacharozę – uważać powinni cukrzycy oraz etanol 16,4% – ważne w przypadku osób prowadzących pojazdy i przyjmujących inne preparaty wchodzące w interakcję z alkoholem.

Dla młodych osób, u których ryzyko interakcji lekowych jest niewielkie mamy szeroki wybór preparatów. Osobiście bardzo lubię Bodymax Plus uważam, że posiada konkretny skład w dobrych dawkach.

Czy Wy macie jakieś inne pomysły na prezent z apteki, może aparat do mierzenia ciśnienia?

Świąteczne Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania