Symbicort Turbuhaler

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Skojarzone działanie składników: długotrwale rozszerzające oskrzela, przeciwzapalne, przeciwwysiękowe, przeciwalergiczne.

Jest to preparat złożony, do stosowania w długoterminowym leczeniu astmy; opracowanie jednego opakowania dla obu leków jest podyktowane wynikającą z tego oszczędnością. Formoterol to długo działający (czas działania wynosi 12 h) lek rozszerzający oskrzela. Budezonid to syntetyczny, silnie działający lek kortykosteroidowy, stosowany w postaci inhalacji dooskrzelowych w leczeniu różnych postaci astmy. Preparat nie służy do przerywania napadów duszności.
Nadwrażliwość na składniki preparatu. Poinformuj lekarza, jeśli stwierdzono u ciebie chorobę niedokrwienną serca, niewydolność krążenia, nadciśnienie tętnicze, nadczynność tarczycy lub cukrzycę. Lek może przedłużać czas akcji porodowej. Patrz: FORADIL, patrz: BUDESONIDE.
Patrz również: FORADIL, patrz: BUDESONIDE.
Ściśle według wskazań lekarza. Lek jest wdychany w postaci suchego proszku (a nie aerozolu) przy użyciu specjalnie przystosowanego urządzenia. Postać ta jest prostsza w użyciu niż aerozol i nie wymaga synchronizacji ręka-wdech, ponieważ lek jest uwalniany pod wpływem wdechu. Potrzebna jest natomiast odpowiednia siła wdechu. Nie wolno stosować leku częściej ani w większej ilości, niż zostało zlecone, gdyż grozi to poważnymi reakcjami ogólnoustrojowymi. Dorośli i dzieci powyżej 12. roku życia: zazwyczaj 2 razy na dobę po 1-2 inhalacji w dawce (80, 160, lub 320) zależnej od ciężkości choroby. Po uzyskaniu poprawy możliwe obniżenie dawkowania do 1 razu na dobę.
brak danych
60 lub 120 dawek proszku do inhalacji, 1 dawka zawiera 0,0045 mg formoterolu i 0,08 mg lub 0,16 mg budezonidu.
Na rozwinięcie pełnego działania leku trzeba czekać 1-4 tygodnie. Tylko regularne stosowanie leku gwarantuje jego skuteczność. Po przyjęciu leku należy przepłukać jamę ustną wodą. Patrz również: FORADIL, patrz: BUDESONIDE.
Działania niepożądane
Lek często powoduje niepokój ruchowy, nerwowość, łagodne drżenia mięśniowe. Rzadziej inhalacje wywołują kaszel, suchość w jamie ustnej i gardle, białe plamki na błonie śluzowej jamy ustnej, skłonność do zakażeń, zaburzenia smaku oraz szybkie bicie serca, nudności, wymioty, bolesne skurcze mięśniowe, bezsenność, wzrost ciśnienia krwi, drętwienie kończyn górnych i dolnych oraz ból w klatce piersiowej. Przy wystąpieniu takich objawów konieczny jest pilny kontakt z lekarzem. Jeśli lek zostanie przedawkowany, mogą wystąpić omamy, silny i długotrwały ból w klatce piersiowej, niepohamowane nudności i wymioty, silne bóle głowy, drżenia, gorączka, bladość, duszność, kołatanie serca i drgawki.

Dowiedz się więcej o składzie: , .

Symbicort a alkohol

Symbicort u osób starszych(65 lat i więcej)
Symbicort dla dzieci(do 18 lat)
Symbicort w ciąży
Symbicort a karmienie piersią
Symbicort a prowadzenie pojazdów
Symbicort a grejpfrut
Symbicort refundacja

Symbicort cena i opakowania

Symbicort Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Symbicort Turbuhaler uzyskał ocenę 4.8 z 5 na podstawie 4 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 4.8/5 (4 opinie pacjentów)6 komentarzy Symbicort Turbuhaler

 1. Małgorzata

  Biorę lek Symbicort 320, 2×1/nie wiecej -od 14 lat,wczesniej różne po kilka lat,nigdy nie mialam dzialań ubocznych,jest super ,mam astmę od 40 lat

  Odpowiedz
 2. nina219@poczta.onet.eu

  Jestem zadowolona ze skuteczności leku Symbicort Turbuhaler.

  Odpowiedz
 3. nina219@poczta.onet.eu

  Biorę ten lek /Symbicort/, jestem z niego bardzo zadowolona, mogę sobie zmniejszyć ilość innych dodatkowych leków wziewnych np. Atrovent N, który do tej pory musiałam brać trzykrotnie w ciągu doby.Teraz wystarcza mi jeden raz.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 4. Izabela

  Moja córka bierze symbicort 80 po dwóch dniach zmniejszył napad astmy troszke bolał ja brzuch ale jak zjadła było ok.polecam astmikom bo skutecznie dziala

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 5. Anonim

  Jestem 41 letnią kobietą chorującą na astma. Symbicort Turbuhaler (320 mcg+ 9 mcg) brałam podczas jednej kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 18 dni w dawce: 320+9 mg(miligram). Zaskutkował, ale lekarz nie ostrzegł mnie, że po nim mogę mięć objawy neurologiczne: cała się trzęsłam (ręce, głowa) jak alkoholik w delirce, poza tym kołatanie serca i ogólne rozedrganie, niepokój niewiadomego pochodzenia. Ale podziałał i już wracam do zdrowia, właśnie wróciłam z ponownej wizyty, od dziś zaczynam brać zmniejszoną dawkę 160+4,5. A jeszcze jedno poza tym nie muszą brać leków antyhistaminowych. Skutki uboczne oceniam na wyraźne. Skutki uboczne były u mnie widoczne. Symbicort Turbuhaler (320 mcg+ 9 mcg) w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
  • A

   Biorę Symbicort 80. Jestem na początku brania leku, u mnie wywołuje stany depresyjne i niepokój. Poza tym dobrze bardzo działa na astmę.

   Cena
   Skuteczność
   Czas działania
   Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania