Tafril (kapsułki)

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Inne nazwy

Działanie leku i ulotka

Jest to antybiotyk z grupy cefalosporyn o dość szerokim zakresie działania bakteriobójczego.

Lek jest stosowany w leczeniu zakażeń górnych dróg oddechowych (szczególnie w niepowikłanym zapaleniu gardła, zapaleniu ucha środkowego), niepowikłanych zakażeniach dróg moczowych, kości, skóry i tkanek miękkich bakteriami wrażliwymi na cefradynę.
Nadwrażliwość na antybiotyki z grupy cefalosporyn. Nie stosować u dzieci poniżej 12 mż. W przypadku osób uczulonych na penicyliny, osób z niewydolnością nerek, przewlekłymi chorobami przewodu pokarmowego lub leczonych lekami moczopędnymi należy zachować szczególną ostrożność, gdyż ryzyko działań niepożądanych jest u nich większe. Lek może prowokować napady dny moczanowej.
W każdym przypadku stosowania innych leków należy zasięgnąć opinii lekarza, czy można je przyjmować razem.
Ściśle według wskazań lekarza. Kapsułki połykać w całości, obficie popijając wodą. Postać i dawka leku nie są odpowiednie dla małych dzieci.
brak danych
12 kaps., 1 kaps. zawiera 500 mg cefradyny.
Lek może powodować fałszywie dodatnie wyniki oznaczeń glukozy w moczu. Aby osiągnąć pełną skuteczność leczenia, konieczne jest stosowanie leku przez okres zalecony przez lekarza, nawet jeśli dolegliwości ustąpią już po kilku dawkach leku. W przypadku wystąpienia takich objawów, jak owrzodzenie gardła lub języka, wysoka gorączka lub biegunka, należy przerwać przyjmowanie preparatu i niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.
Działania niepożądane
Zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego (nudności, wymioty, biegunki, rzadziej zaburzenia smaku, wzdęcia, odbijania, uczucie pełności w nadbrzuszu), skórne odczyny uczuleniowe (zaczerwienienie i świąd skóry, wysypki, pokrzywki, niekiedy gorączka polekowa). Lek może również powodować obrzęki, bóle stawów, bóle i zawroty głowy, żółtaczkę (zażółcenie skóry i białkówek oczu, złe samopoczucie, uczucie pełności w nadbrzuszu), uszkodzenie nerek, a w wyjątkowych przypadkach zakażenie jamy ustnej lub całego przewodu pokarmowego drożdżakami lub bakteriami opornymi na lek (charakteryzuje się ono owrzodzeniem języka i jamy ustnej, biegunką, gorączką, złym samopoczuciem).

Dowiedz się więcej o składzie: .

Tafril a alkohol

Tafril u osób starszych(65 lat i więcej)
Tafril dla dzieci(do 18 lat)
Tafril w ciąży
Tafril a karmienie piersią
Tafril a prowadzenie pojazdów
Tafril refundacja

Tafril cena i opakowania

Tafril Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania