Lacidar

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Preparat Lacidar jest czteroskładnikowym lekiem probiotycznym. Zawiera on przede wszystkim bakterie Lactobacillus delbrueckii (podgatunek bulgaricus), które potrafią wychwytywać zły cholesterol z jelit, zapobiegają rozwojowi bakterii Helicobacter pylori, ponadto zmniejszają możliwość zachorowania na przeziębienie. Drugim składnikiem są bakterie Lactobaccilus rhamnosus, co hamują rozwój większości szkodliwych, przebywających w jelicie bakterii, ponadto są stosowane w profilaktyce biegunki oraz posiadają właściwości odchudzające, zaś trzeci szczep – Lactobaccilus acidophilus – tworzy florę jelitową, uczestniczy w produkcji niacyny, kwasu foliowego i witaminy B6 oraz hamuje wzrost grzyba – Candida albicans w kobiecej pochwie. Czwartym składnikiem preparatu Lacidar jest inulina, czyli zbiorowisko naturalnie występujących polisacharydów izolowanych z cykorii. Inulina jest używana w przypadku biegunek oraz odwodnienia, dodatkowo wskazaniem do jej stosowania jest remineralizacja po utracie znacznych ilości pierwiastków.

Antybiotykoterapia, stany obniżonej odporności, nieżyty przewodu pokarmowego, biegunki.
Dotychczas nie stwierdzono.
Brak danych
1-2 tabletki podczas posiłku.
Około 17 złotych.
1 tabletka zawiera 0,5 mld CFU Lactobacillus acidophilus, 0,5 mld CFU Lactobacillus rhamnosus, 0,5 mld CFU Lactobacillus bulgaricus i 50 mg inuliny; 20 tabletek w opakowaniu.

Dowiedz się więcej o składzie: , , .

Lacidar a alkohol

Lacidar u osób starszych(65 lat i więcej)
Lacidar dla dzieci(do 18 lat)
Lacidar w ciąży
Lacidar a karmienie piersią
Lacidar a prowadzenie pojazdów
Lacidar refundacja

Lacidar cena i opakowania

Lacidar Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Lacidar uzyskał ocenę 4.5 z 5 na podstawie 2 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 4.5/5 (2 opinie pacjentów)2 komentarze Lacidar

 1. Anonim

  Jestem 39 letnią kobietą chorującą na problemy z układem trawiennym. Lacidar dopiero zaczynam stosować, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 3 dni w dawce: 1 tabletek. Małe, proste do połknięcia tabletki działają pozytywnie na ukłąd trawienny. Polecam. Skutki uboczne oceniam na minimalne. Lacidar w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 2. Anonim

  Jestem 26 letnią kobietą chorującą na brzuch ból. Lacidar brałam podczas jednej kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 1 dni w dawce: 1 tabletek. Brałam jako lek osłonowy po antybiotyku, polecam. Nie zauważyłam u siebie skutków ubocznych. Lacidar w mojej opinii jest wyjątkowo łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania