Tarcevis

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Jest to antybiotyk z grupy cefalosporyn, o dość szerokim zakresie działania bakteriobójczego.

Jest stosowany w leczeniu zakażeń dróg oddechowych oraz niepowikłanych zakażeń dróg moczowych (również zakażeń rzeżączkowych).
Nadwrażliwość na antybiotyki z grupy cefalosporyn. Nie stosować u niemowląt poniżej 7 mż. W przypadku uczulenia na penicyliny, u chorych z niewydolnością nerek, przewlekłymi chorobami przewodu pokarmowego lub leczonych lekami moczopędnymi należy zachować szczególną ostrożność, gdyż ryzyko działań niepożądanych jest u nich większe.
W każdym przypadku stosowania innych leków należy poinformować o tym lekarza oraz zasięgnąć jego opinii, czy można je przyjmować razem.
Ściśle według wskazań lekarza. Lek należy przyjmować tuż po posiłku. Aby osiągnąć pełną skuteczność leczenia, konieczne jest stosowanie leku przez okres zalecony przez lekarza, nawet jeśli dolegliwości ustąpią już po kilku dawkach leku.
brak danych
14 tabletek powlekanych, 1 tabletka zawiera 250 mg lub 500 mg cefetametu.
W przypadku wystąpienia takich objawów, jak owrzodzenie gardła lub języka, wysoka gorączka, biegunka, należy przerwać przyjmowanie preparatu i niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.
Działania niepożądane
Zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego (nudności, wymioty, biegunki, rzadziej zaburzenia smaku, wzdęcia, odbijania, uczucie pełności w nadbrzuszu), skórne odczyny uczuleniowe (zaczerwienienie i świąd skóry, wysypki, pokrzywki, niekiedy gorączka polekowa). Może również powodować obrzęki i bóle stawów, bóle i zawroty głowy, żółtaczkę (zażółcenie skóry i białkówek oczu, złe samopoczucie, uczucie pełności w nadbrzuszu). W wyjątkowych przypadkach zakażenie jamy ustnej lub całego przewodu pokarmowego drożdżakami lub bakteriami opornymi na lek (co przejawia się owrzodzeniem języka i jamy ustnej, biegunką, gorączką, złym samopoczuciem).

Dowiedz się więcej o składzie: .

Tarcevis a alkohol

Tarcevis u osób starszych(65 lat i więcej)
Tarcevis dla dzieci(do 18 lat)
Tarcevis w ciąży
Tarcevis a karmienie piersią
Tarcevis a prowadzenie pojazdów
Tarcevis refundacja

Tarcevis cena i opakowania

Tarcevis Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.



Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania