Tarivid

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Jest to chemioterapeutyk z grupy fluorochinolonów, o szerokim zakresie działania bakteriobójczego.

Lek drugiego rzutu w leczeniu zakażeń układu oddechowego (zapalenia uszu, zatok, płuc), układu moczowego, narządów płciowych, przewodu pokarmowego, narządów jamy brzusznej, kości, stawów, skóry, tkanek miękkich oraz zakażeń uogólnionych niepoddających się terapii innymi chemioterapeutykami.
Nadwrażliwość na lek i inne chemioterapeutyki z grupy chinolonów. Nie stosować u dzieci i młodzieży do 18 rż. U osób w podeszłym wieku, chorych na padaczkę oraz z niewydolnością wątroby należy zachować szczególną ostrożność, gdyż ryzyko działań niepożądanych jest u nich większe. W czasie leczenia nie należy pić alkoholu.
Ofloksacyna nasila działanie doustnych leków przeciwzakrzepowych oraz teofiliny. Środki zobojętniające kwaśność soku żołądkowego pogarszają wchłanianie leku, zmniejszając skuteczność terapii przeciwbakteryjnej.
Ściśle według wskazań lekarza. Tabletki należy przyjmować podczas posiłków lub tuż po jedzeniu, z dużą ilością wody.
Lek refundowany – sprawdź cenę poniżej.
10 tabletek powlekanych, 1 tabletka zawiera 200 mg ofloksacyny.
Podczas stosowania leku nie należy opalać się ani prowadzić pojazdów mechanicznych i obsługiwać skomplikowanych maszyn wymagających szczególnej uwagi. Aby osiągnąć pełną skuteczność leczenia, konieczne jest stosowanie leku przez okres zalecony przez lekarza, nawet jeśli dolegliwości ustąpią już po kilku dawkach leku.
Działania niepożądane
Może powodować dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego (nudności, brak łaknienia, uczucie pełności w nadbrzuszu, kolki, wymioty i biegunki), rzadziej bóle i zawroty głowy, nadmierne pobudzenie, bezsenność, bóle mięśni i stawów, zaburzenia słuchu. W wyjątkowych przypadkach, szczególnie podczas długotrwałego stosowania leku, może dojść do zakażeń przewodu pokarmowego bakteriami opornymi na lek (co przejawia się złym samopoczuciem, gorączką, bólami brzucha, ciężką biegunką). Wystąpienie powyższych objawów wymaga przerwania stosowania leku i niezwłocznego skontaktowania się z lekarzem.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Tarivid a alkohol

Tarivid u osób starszych(65 lat i więcej)
Tarivid dla dzieci(do 18 lat)
Tarivid w ciąży
Tarivid a karmienie piersią
Tarivid a prowadzenie pojazdów
Tarivid a słońce i solarium ☼
Tarivid refundacja

Tarivid cena i opakowania

Tarivid Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania