Telfast

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Produkty podobne

Telfexo

Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Telfast jest bez recepty?

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Szybkie, długotrwałe (24 godzi­ny) przeciwuczuleniowe – lek przeciwhista­minowy II generacji.

TELFAST 120: objawowe leczenie sezonowego uczuleniowego (aler­gicznego) zapalenia błony śluzowej nosa (kataru siennego). TELFAST 180: obja­wowe leczenie przewlekłej pokrzywki uczuleniowej.
Ostrożnie w uszko­dzeniu wątroby lub nerek.
Ostrożnie stosować łącznie z ketokonazolem (ketoconazole) i erytromy­cyną (erythromycin). Środki zobojętniają­ce sok żołądkowy zawierające glin (alumi­nium) lub magnez obniżają wchłanianie feksofenadyny z przewodu pokarmowego – konieczne zachowanie co najmniej dwu­godzinnego odstępu między podawaniem obu leków.
Dorośli i dzieci powyżej 12. roku życia: TELFAST 120: alergiczny nieżyt nosa: 1 raz na dobę 1 tabletka. TELFAST 180: przewlekła pokrzywka idiopatyczna: 1 raz na do­bę 1 tabletka.
TELFAST 120: tabletki powlekane po 120 mg, cena od 20 do 30 zł; TELFAST 180: tabletki powlekane po 180 mg, cena od 30 do 50 zł.
20 tabletek, 50 tabletka lub 100 tabletka, 1 tabl. zawiera 120 mg lub 180 mg feksofenadyny.
Lek należy odstawić na 4 dni przed planowanym wykonaniem testów uczulenio­wych.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Telfast a alkohol

Telfast u osób starszych(65 lat i więcej)
Telfast dla dzieci(do 18 lat)
Telfast w ciąży
Telfast a karmienie piersią
Telfast a prowadzenie pojazdów
Telfast refundacja

Telfast cena i opakowania

Telfast Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Telfast uzyskał ocenę 3.4 z 5 na podstawie 5 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 3.4/5 (5 opinie pacjentów)5 komentarzy Telfast

 1. Anonim

  Po dwóch tygodniach stosowania nic się nie zmieniło. Katar, kichanie i łzawienie oczu nie ustały i oslably.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 2. BK

  córka zdarzyła wziąć 4dni po 1 tabletce odstawiłam go sama jako mama ,bardzo bolała ja głowa ,cały czas źle się czuła spała .dzisiaj jest 4 dzień jak nie bierze leku cały czas narzeka ze boli ją głowa ,a rano to otwierała okno bo źle się czuła ,zaznaczam ze córka ma 15 lat i uważam ze ten lek nie powinien być przepisany ,nie wiem co będzie jutro

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 3. Anonim

  Jestem 41 letnim mężczyzną chorującym na atopowe zapalenie skóry. Telfast brałem kilkakrotnie podczas różnych kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałem lek/preparat przez: 119 dni w dawce: 180 mg(miligram). Dzieki niemu mogłem wyciszyć AZS a także katar sie wyciszył, nigdy nie usypiałem, dla mnie jest rewelacyjny. Skutki uboczne oceniam na umiarkowane. Skutki uboczne były u mnie widoczne. Telfast w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 4. Anonim

  Jestem 32 letnią kobietą chorującą na atopowe zapalenie skóry. Telfast dopiero zaczynam stosować, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 96 dni w dawce: 180 mg(miligram). To nowy dla mnie lek, bez szczególnych rewelacji i dziwnie jestem nerwowy i jakoś tak nieobecny. Skutki uboczne oceniam na umiarkowane. Skutki uboczne były u mnie widoczne. Telfast w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 5. Anonim

  Jestem 51 letnią kobietą chorującą na zawroty głowy. Telfast brałam podczas 2 kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 538 dni w dawce: 120 mg(miligram). To jest lekarstwo na alergie, atopowe zapalenie skóry i może powodować zawroty głowy, a lekarz przepisał mi je na zaroty głowy, podobno to jest nowe odkrycie dotyczące działania tego leku- ciekaw w kazdym razie oceniam lek pozytywnie. Skutki uboczne oceniam na umiarkowane. Skutki uboczne były u mnie widoczne. Telfast w mojej opinii sprawia problemy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania