Teronac (Mazindol)

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Jest to lek zmniejszający łaknienie przez zwiększenie stężenia amin biogennych w mózgu, hamując ośrodek łaknienia.Preparat zmniejsza uczucie głodu przez bezpośrednie hamowanie ośrodka głodu w podwzgórzu.

Stosowany jest w leczeniu otyłości.
Nadwrażliwość na lek, ciąża, skłonność do nadużywania leków, jaskra, nadciśnienie tętnicze, choroba niedokrwienna serca, zaburzenia rytmu serca, przerost gruczołu krokowego z zaburzeniami w oddawaniu moczu. Lek nie powinien być podawany dzieciom poniżej 12 rż. Ze względu na duże ryzyko nasilenia działań niepożądanych nie należy stosować razem z lekami antydepresyjnymi z grupy inhibitorów monoaminooksydazy i lekami nasennymi.
Preparat osłabia działanie niektórych leków przeciwnadciśnieniowych. Nasila działanie leków pobudzających ośrodkowy układ nerwowy i hormonów tarczycy. Preparat nasila działanie doustnych leków przeciwcukrzycowych.
Ściśle według wskazań lekarza. Tabletki należy przyjmować na 0,5-1 h przed posiłkami. Należy unikać przyjmowania tabletek na noc. Popijać dużą ilością wody lub innego płynu. Farmakologiczne leczenie otyłości nie jest obecnie zalecane i podejmuje się je w ostateczności w przypadku nieskuteczności diety i leczenia ruchem. Podczas leczenia należy przestrzegać diety niskokalorycznej.
brak danych
30 tabletek, 1 tabletka zawiera 1 mg mazindolu.
Uwaga! W czasie leczenia wskazana jest dieta niskokaloryczna. Lek wyrejestrowany w Polsce. Podczas przyjmowania leku wskazana jest szczególna ostrożność przy prowadzeniu pojazdów lub obsłudze urządzeń mechanicznych.
Działania niepożądane
Lek może powodować uczucie suchości w jamie ustnej, kołatanie serca, pobudzenie, bezsenność, bóle i zawroty głowy, zaparcia, rzadziej zaburzenia w oddawaniu moczu, skórne odczyny uczuleniowe, podwyższenie ciśnienia tętniczego, zaburzenia sprawności seksualnej.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Teronac a alkohol

Teronac u osób starszych(65 lat i więcej)
Teronac dla dzieci(do 18 lat)
Teronac w ciąży
Teronac a karmienie piersią
Teronac a prowadzenie pojazdów
Teronac refundacja

Teronac cena i opakowania

Teronac Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Teronac (Mazindol) uzyskał ocenę 4.2 z 5 na podstawie 2 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 4.2/5 (2 opinie pacjentów)14 komentarzy Teronac (Mazindol)

 1. iga1957@wp.pl

  Jedyny skuteczny lek na odchudzanie , mam bardzo dużą nadwagę i tylko na nim schudłam ale trzeba uważać aby nie wpaść w anemię a więc zjadać chociaż jeden posiłek bogaty w białko ( mięso , ryby , nabiał).Najlepiej zastosować bardzo niską i w miarę krótką dietę . Nie ma uczucia łaknienia.

  Odpowiedz
  • ska

   A gdzie ten lek kupic,czy jest dostepny na recepte i w Polsce?
   jaka cena,jaka dawka i ile po sztuk w opakowaniu?

   Odpowiedz
   • Marlena

    Lepiej omijać ten lek jeśli wam miłe zdrowie ! Brałam to niszczycielskie świństwo i faktycznie schudłam 20 kg , biorąc od 1 tabletki potem po 3 dziennie przez 3 miesiące , ale po zaprzestaniu przytyłam 25 kg ! I z czasem aż 30 i dzisiaj po wielu różnych odchudzaniach mam prawie 40 kg nadwagi i kiepskie zdrowie !!!

    Odpowiedz
  • jadwiga

   proszę powiedzieć gdzie do kupienia lek ? poproszę o jakis namiar.

   Odpowiedz
   • Aga

    Ja otrzymałam ten lek na receptę od lekarza kardiologa po którym schudłam i waga utrzymywała mi się przez 7 lat a jadłam noalnie

    Odpowiedz
  • Ala

   Juz jako dziecko miałam wielka nadwagę…Lata szkolne były dla mnie koszmarem. W wieku ok. 25 lat schudłam jakies 40 kg przy pomocy polskiej wersji Teronacu, czyli leku Mazindol. Przez następne lata utrzymywałam wagę ok.65 kg stosując Mazindol przez 6 tygodni w roku od połowy marca do połowy maja, żeby zrzucić to co przybyło zimą. Byłam zdrowym, szczęśliwym człowiekiem, regularnie robiłam badania. Miałam 20 lat normalnego życia, wyjazdy nad morze, w góry, jazda na rowerze. Potem gdzieś na górze zapadła decyzja, że lek jest szkodliwy i uzależnia. Obecnie od wielu lat ważę 130 kg, mam chore serce, stawy, nadciśnienie… i proponują mi założenie opaski na żołądek (oczywiście drogo), po czy pewnie będę zdrowsza… Wolne żarty. Lek był dobry i pomagał ludziom, a uzależnić może się każdy i od wszystkiego…Moim zdaniem, Mazindol wycofano na skutek lobbowania firm farmaceutycznych na rzecz innych, wielokrotnie droższych leków, które okazały się nieskuteczne.

   Cena
   Skuteczność
   Czas działania
   Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania