Teronac (Mazindol)

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Jest to lek zmniejszający łaknienie przez zwiększenie stężenia amin biogennych w mózgu, hamując ośrodek łaknienia.Preparat zmniejsza uczucie głodu przez bezpośrednie hamowanie ośrodka głodu w podwzgórzu.

Stosowany jest w leczeniu otyłości.
Nadwrażliwość na lek, ciąża, skłonność do nadużywania leków, jaskra, nadciśnienie tętnicze, choroba niedokrwienna serca, zaburzenia rytmu serca, przerost gruczołu krokowego z zaburzeniami w oddawaniu moczu. Lek nie powinien być podawany dzieciom poniżej 12 rż. Ze względu na duże ryzyko nasilenia działań niepożądanych nie należy stosować razem z lekami antydepresyjnymi z grupy inhibitorów monoaminooksydazy i lekami nasennymi.
Preparat osłabia działanie niektórych leków przeciwnadciśnieniowych. Nasila działanie leków pobudzających ośrodkowy układ nerwowy i hormonów tarczycy. Preparat nasila działanie doustnych leków przeciwcukrzycowych.
Ściśle według wskazań lekarza. Tabletki należy przyjmować na 0,5-1 h przed posiłkami. Należy unikać przyjmowania tabletek na noc. Popijać dużą ilością wody lub innego płynu. Farmakologiczne leczenie otyłości nie jest obecnie zalecane i podejmuje się je w ostateczności w przypadku nieskuteczności diety i leczenia ruchem. Podczas leczenia należy przestrzegać diety niskokalorycznej.
brak danych
30 tabletek, 1 tabletka zawiera 1 mg mazindolu.
Uwaga! W czasie leczenia wskazana jest dieta niskokaloryczna. Lek wyrejestrowany w Polsce. Podczas przyjmowania leku wskazana jest szczególna ostrożność przy prowadzeniu pojazdów lub obsłudze urządzeń mechanicznych.
Działania niepożądane
Lek może powodować uczucie suchości w jamie ustnej, kołatanie serca, pobudzenie, bezsenność, bóle i zawroty głowy, zaparcia, rzadziej zaburzenia w oddawaniu moczu, skórne odczyny uczuleniowe, podwyższenie ciśnienia tętniczego, zaburzenia sprawności seksualnej.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Teronac a alkohol

Teronac u osób starszych(65 lat i więcej)
Teronac dla dzieci(do 18 lat)
Teronac w ciąży
Teronac a karmienie piersią
Teronac a prowadzenie pojazdów
Teronac refundacja

Teronac cena i opakowania

Teronac Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Teronac (Mazindol) uzyskał ocenę 4.2 z 5 na podstawie 2 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 4.2/5 (2 opinie pacjentów)9 komentarzy Teronac (Mazindol)

 1. iga1957@wp.pl

  Jedyny skuteczny lek na odchudzanie , mam bardzo dużą nadwagę i tylko na nim schudłam ale trzeba uważać aby nie wpaść w anemię a więc zjadać chociaż jeden posiłek bogaty w białko ( mięso , ryby , nabiał).Najlepiej zastosować bardzo niską i w miarę krótką dietę . Nie ma uczucia łaknienia.

  Odpowiedz
  • ska

   A gdzie ten lek kupic,czy jest dostepny na recepte i w Polsce?
   jaka cena,jaka dawka i ile po sztuk w opakowaniu?

   Odpowiedz
   • Marlena

    Lepiej omijać ten lek jeśli wam miłe zdrowie ! Brałam to niszczycielskie świństwo i faktycznie schudłam 20 kg , biorąc od 1 tabletki potem po 3 dziennie przez 3 miesiące , ale po zaprzestaniu przytyłam 25 kg ! I z czasem aż 30 i dzisiaj po wielu różnych odchudzaniach mam prawie 40 kg nadwagi i kiepskie zdrowie !!!

    Odpowiedz
  • jadwiga

   proszę powiedzieć gdzie do kupienia lek ? poproszę o jakis namiar.

   Odpowiedz
   • Aga

    Ja otrzymałam ten lek na receptę od lekarza kardiologa po którym schudłam i waga utrzymywała mi się przez 7 lat a jadłam noalnie

    Odpowiedz
  • Ala

   Juz jako dziecko miałam wielka nadwagę…Lata szkolne były dla mnie koszmarem. W wieku ok. 25 lat schudłam jakies 40 kg przy pomocy polskiej wersji Teronacu, czyli leku Mazindol. Przez następne lata utrzymywałam wagę ok.65 kg stosując Mazindol przez 6 tygodni w roku od połowy marca do połowy maja, żeby zrzucić to co przybyło zimą. Byłam zdrowym, szczęśliwym człowiekiem, regularnie robiłam badania. Miałam 20 lat normalnego życia, wyjazdy nad morze, w góry, jazda na rowerze. Potem gdzieś na górze zapadła decyzja, że lek jest szkodliwy i uzależnia. Obecnie od wielu lat ważę 130 kg, mam chore serce, stawy, nadciśnienie… i proponują mi założenie opaski na żołądek (oczywiście drogo), po czy pewnie będę zdrowsza… Wolne żarty. Lek był dobry i pomagał ludziom, a uzależnić może się każdy i od wszystkiego…Moim zdaniem, Mazindol wycofano na skutek lobbowania firm farmaceutycznych na rzecz innych, wielokrotnie droższych leków, które okazały się nieskuteczne.

   Cena
   Skuteczność
   Czas działania
   Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania