Tiapridal tabletki

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Tiapridal tabletki jest bez recepty?

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Silne antypsychotyczne, także przeciwlękowe i uspokajające – lek z grupy „atypowych” (nowych, II generacji) neuroleptyków (Definicje: psychozy, halucynacji, omamów, autyzmu – patrz FENACTIL).

Pobudzenie psychiczne i ruchowe (motoryczne), zachowania agresywne u osób w wieku podeszłym z otępieniem (demencją).
Nowotwory, których wzrost zależy od stężenia prolaktyny, (gruczolak przysadki typu prolaktynoma); guz chromochłonny nadnerczy (feochromocytoma); ostrożnie w chorobach układu sercowo-naczyniowego, niedociśnieniu tętniczym (hipotonii), padaczce, chorobie Parkinsona. Także: patrz INTERAKCJE.
bardzo ostrożnie stosować jednocześnie z lekami mogącymi wydłużać odstęp QT w EKG ze względu na możliwość wywołania ciężkich i niebezpiecznych zaburzeń rytmu serca (m.in.: antybiotyki makrolidowe: erythromycine, neuroleptyki: chlorpromazine, thioridazine; cyzapryd – cisapride; fluorochinolony: moksyfloksacyna – moxifloxacin, sparfloksacyna – sparfloxacine; probucol; pimozide). Nasilenie działania z lekami hamującymi ośrodkowy układ nerwowy (nasenne, przeciwlękowe, uspokajające, opioidowe leki przeciwbólowe – m.in. morphine), alkoholem, lekami obniżającymi ciśnienie tętnicze krwi (zwłaszcza klonidyną – clonidine).
Sciśle indywidualne; początkowo 2 razy na dobę po 100 mg; maksymalna dawka dobowa: 300 mg (3 razy po 100 mg.
Cena od 20 do 30 zł.
Dowiedz się więcej o składzie: .

Tiapridal a alkohol

Tiapridal u osób starszych(65 lat i więcej)
Tiapridal dla dzieci(do 18 lat)
Tiapridal w ciąży
Tiapridal a karmienie piersią
Tiapridal a prowadzenie pojazdów
Tiapridal refundacja

Tiapridal cena i opakowania

Tiapridal Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Tiapridal tabletki uzyskał ocenę 3.8 z 5 na podstawie 4 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 3.8/5 (4 opinie pacjentów)3 komentarze Tiapridal tabletki

 1. Anonimka

  Świetny lek! Mama ma zdiagnozowane otępienie alzheimerowskie, miała urojenia, była bardzo agresywna, wyzywała domowników, po prawie maksymalnej dawce leku (1,5 tabletki rano i 1 wieczorem) różnica jest ogromna. Mama nie jest już agresywna, nie wyzywa, uspokoiła się, nie ma też tak częstych urojeń. Jedynym skutkiem ubocznym jest to, że rano długo śpi. Bardzo polecam, jako domownicy i opiekunowe odetchnęliśmy odkąd Mama jest na tym leku.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 2. ooo

  Lek średnio dobry na depresje ale na lęki bardzo dobry .Można piwko dwa spokojnie przy nim wypić POLECAM

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 3. Marianna

  Lek jest dostępny bez problemu, cena 20,-zł za 20 szt. drogo bo na miesiąc wychodzi 60,-zł ale jeśli chodzi o skuteczność to jest bardzo skuteczny , uspokaja, nie otumania ,nie zauważyłam skutków ubocznych. Moja mama była agresywna po ketrelu ,jak tylko dostała jedną tabletkę 100mg był spokojna , wesoła po prostu anioł.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania