Topamax

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Topamax jest bez recepty?

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Przeciwdrgawkowe – lek o niepoznanym dotychczas mechanizmie działania.

Różne postacie padaczki, jako lek pojedynczy (w monoterapii) lub w skojarzeniu z innymi lekami przeciwpadaczkowymi). Zapobieganie napadom migreny.
Ostrożnie w uszkodzeniu nerek lub wątroby; u pacjentów z kamicą nerkową (także przebytą – również u pacjentów ze zwiększonym ryzykiem kamicy); 28 tabletek,; 1 tabletek zawiera 25 mg, 50 mg, 100 mg lub 200 mg topiramatu; 100 tabletek, 1 tabletka zawiera 100 mg lub 200 mg topiramatu. zwiększa ryzyko powstawania kamieni w drogach moczowych.
Może nasilać działanie fenytoiny (phenytoine), a osłabiać skuteczność doustnych środków antykoncepcyjnych. Fenytoina (phenytoine) i karbamazepina (carbamazepine) mogą zmniejszać skuteczność 28 tabletek,; 1 tabletek zawiera 25 mg, 50 mg, 100 mg lub 200 mg topiramatu; 100 tabletek, 1 tabletka zawiera 100 mg lub 200 mg topiramatu.u, a hydrochlorotiazyd (hydrochlorothiazide) nasilać działanie leku. W połączeniu z lekami usposabiającymi do powstania kamieni nerkowych może nasilać ryzyko kamicy nerkowej.
Dorośli: jako lek pojedynczy (monoterapia) w padaczce: przez pierwszy tydzień: raz na dobę 50 mg przed snem; stopniowe zwiększanie dawki do 2 razy na dobę po 100-200 mg (minimalna dawka skuteczna: 200 mg na dobę). W szczególnych przypadkach możliwe stosowanie dawek znacznie wyższych, przekraczających 5001000 mg na dobę. Leczenie skojarzone: ściśle indywidualnie. Dzieci: maksymalna dawka dobowa: 30 mg na kg masy ciała na dobę. Migrena: przez pierwszy tydzień raz na dobę 25 mg przed snem. Dawkę można zwiększać o 25 mg na dobę co tydzień; za-zwyczaj stosowana dawka: raz na dobę 100 mg.
kapsułki po: 15 mg, cena od 10 do 20 zł, Rf; 25 mg, cena od 10 do 20 zł, Rf;
tabletki powlekane po: 25 mg, cena do 5 zł, Rf; 50 mg, cena do 5 zł, Rf; 100 mg, cena do 5 zł; 200 mg, cena do 5 zł, Rf
28 tabletek,; 1 tabletek zawiera 25 mg, 50 mg, 100 mg lub 200 mg topiramatu; 100 tabletek, 1 tabletka zawiera 100 mg lub 200 mg topiramatu.
Leku nie należy odstawiać nagle, gdyż grozi to wystąpieniem napadów drgawkowych. Podczas leczenia konieczne właściwe nawodnienie pacjenta (zmniejszenie ryzyka wystąpienia kamicy dróg moczowych).

Dowiedz się więcej o składzie: .

Topamax a alkohol

Topamax u osób starszych(65 lat i więcej)
Topamax dla dzieci(do 18 lat)
Topamax w ciąży
Topamax a karmienie piersią
Topamax a prowadzenie pojazdów
Topamax a antykoncepcja
Topamax refundacja

Topamax cena i opakowania

Topamax Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Topamax uzyskał ocenę 1.9 z 5 na podstawie 3 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 1.9/5 (3 opinie pacjentów)5 komentarzy Topamax

 1. Eliza

  Biore Topamax od wielu lat, Na CHAD, jest dla mnie najlepszym stabilizatorem, nie biore go duzo od 100 do 200 mg czasami, czuję sie stabilnie, jak przy tej chorobie , to jest najlepszy, pamietam o wodzie, piję okolo 2 litorów, nie mam nic , zadnych innych problemow zdrowotnych, nie mam zniżki , więc troche drogi przy Chad. Pozdrawiam

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 2. polaco

  poza tym są ciągłe problemy z refundacją tego leku – przez przypadek dowiedziałem się po 3 latach w aptece ze jest zamniennik , ale niewiele tańszy !!!!

  Odpowiedz
 3. polaco

  Tez nie jestem zadowolony z tego leku, biorę go od 2010 roku – i na początku gdy przez pare miesięcy organizm się przyzwyczajał do leku wyglądałem i funkcjonowałem jak zbity pies, potem powoli dochodziłem do siebie – mimo wszystko – osoby chorujące na epilepscje maja tragicznie – ten lek powoduje rozdrażnienie, dekoncenentrację , mam problemy z pamiecią – się staram się jakość z tym radzic – probowalem zmniejszyć dawki ale to dorowadza do ataków epilepsji – gdy raptem się lek odstawi lub zmniejszy się zawartość leku we krwi !!!

  Odpowiedz
 4. beata

  tragedia topamax doprowadził mnie do udaru i tocznia,nie brać,tego to zabójstwo!!!!!!!

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania