Torecan

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Jest to lek o silnym działaniu przeciwwymiotnym, należący do grupy pochodnych fenotiazyny.

Jest stosowany do leczenia i zapobiegania nudnościom i wymiotom niezależnie od przyczyny.
Uczulenie na tietylperazynę lub pochodne fenotiazyny (prochlorperazynę, prometazynę), jaskra z wąskim kątem przesączania, przerost gruczołu krokowego. Należy powiadomić lekarza o chorobach wątroby, chorobach krwi i szpiku, padaczce, chorobie Parkinsona, nadciśnieniu tętniczym, chorobach serca.
Lek nasila działanie leków uspokajających, nasennych, narkotycznych przeciwbólowych, antyalergicznych.
Ściśle według wskazań lekarza. Nie należy przyjmować na raz podwójnej dawki leku ani przedłużać czasu przyjmowania leku.
Lek refundowany – sprawdź cenę poniżej.
50 tabletek, 1 tabletka zawiera 6,5 mg tietylperazyny; 6 czopków, 1 czopek zawiera 6,5 mg tietylperazyny.
W trakcie leczenia nie należy pić alkoholu. Nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać urządzeń mechanicznych, ponieważ lek powoduje senność. Tietylperazyna powoduje uczulenie skóry na światło; należy unikać opalania się podczas przyjmowania leku.
Działania niepożądane
Natychmiastowej interwencji lekarza wymaga pokrzywka, wysypka skórna lub świąd, duszność, nie-regularne bicie serca, wysoka gorączka i sztywność mięśni, niekontrolowane ruchy ust, języka czy kończyn, zażółcenie skóry i oczu, drgawki. Lek może powodować również senność, bóle i zawroty głowy, suchość w ustach, bóle brzucha i nudności, zaparcia, obrzmienie i bolesność piersi, problemy z oddawaniem moczu. Tietylperazyna czasami powoduje spadki ciśnienia krwi (zawroty głowy, zasłabnięcia przy wstawaniu z pozycji leżącej), najczęściej około pół godziny od jej przyjęcia – aby uniknąć spadków ciśnienia krwi należy ostrożnie i powoli wstawać.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Torecan a alkohol

Torecan u osób starszych(65 lat i więcej)
Torecan dla dzieci(do 18 lat)
Torecan w ciąży
Torecan a karmienie piersią
Torecan a prowadzenie pojazdów
Torecan refundacja

Torecan cena i opakowania

Torecan Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Torecan uzyskał ocenę 2.2 z 5 na podstawie 3 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 2.2/5 (3 opinie pacjentów)4 komentarze Torecan

 1. Oli

  Mi pomógł bardzo i szybko wymioty mdłości zawroty głowy zaburzenia równowagi splatają mowa przyczyną był zesztywnienie odcinka górnego kręgosłupa do tego był też szczekoscisk po 4dniu wszystko u stapilo

  Odpowiedz
 2. Abc

  Hej przeszlam to samo wiele let temu.Czy po tym co sie wydarzylo,teraz jest u Ciebie wszystko ok?czy nie pojawily sie jakies odlegle w czasie skutki uboczne?Pytam ,gdzyz mam od kilku lat bole twarzy i zastanawiam sie,czy to moze miec powiazanie z tym “powykrecaniem”?czy to po prostu zbieg okolicznosci i przyczyny tego stanu szukac gdzies indziej,pozdrawiam

  Odpowiedz
 3. Anonim

  Jestem 21 letnią kobietą chorującą na nudnosci. torecan dopiero zaczynam stosować, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 2 dni w dawce: 6,5 mg(miligram). Nie bierzcie tego leku. To co przeżyłam przez jego stosowanie to katorga. Bralam go przez 3 dni. Lek został przpisany przez lekarza rodzinnego na nudności. Po trzecim dniu pierwszymi objawami było seplenienie, mimowolne ruchy języka na zewnątrz, z godziny na godzinę stan się pogarszał, dostałam szczękościsku i wykrzywienia twarzy. Objawy pojawiały się na przemian następnie zaczęły występować razem aż do tego stopnia,że miałam wrażenie że odgryzę sobie język, do tego niemożność połykania śliny. Na izbie przyjęć olali mnie i stwierdzili, że to typowe i że samo minie i po wypisaniu robiło się coraz gorzej po 15h pojechałam na SOR gdzie podali mi Rilanium i na szczęscie pomogło. Nadal mam opuchniętą twarz, ale niedawno mi przeszło więc to chyba normalne. Lekarz na SORze stwierdził, że ten lek podaje się przy udarze a wypisywanie go na nudności świadczy o braku znajomości podstawowych zasad medycyny! a przypadki takie zdarzają się często. Ilość skutków ubocznych oceniam na bardzo wyraźną. Lek spowodował u mnie poważne skutki uboczne na tyle, że byłem zmuszona go odstawić. torecan w mojej opinii jest trudny w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania