Tran Hasco

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Tran Hasco to produkt leczniczy w kapsułkach. Tran od wielu dziesiątek lat jest stosowany w celu profilaktyki zdrowotnej u dzieci i dorosłych. Lek zawiera olej wątłuszczowy-ciekły tłuszcz otrzymywany z wątroby dorsza i innych ryb z rodziny dorszowatych. Olej zawdzięcza swoje właściwości nienasyconym kwasom tłuszczowym z grupy kwasów tłuszczowych omega-3(EPA i DHA), które powodują obniżenie poziomu trójglicerydów, „złej” frakcji cholesterolu(LDL) i podwyższenie „dobrej”(HDL). Oprócz EPA i DHA, w skład leku wchodzą witaminy: A(odpowiada za role w procesie widzenia, właściwości błon śluzowych i nabłonków skóry, strukturę kości), D(odpowiada za gospodarkę za gospodarkę wapniowo-fosforową. Tran w postaci kapsułek pozwala niektórym pacjentom ułatwić podanie leku.

Pomocniczo w leczeniu i profilaktyce niedoborów witaminy A i D, również u dzieci, w zapobieganiu krzywicy, w zaburzeniach zawartości wapnia w kościach(o różnym podłożu), w łagodzeniu objawów menopauzy(m.in. osteoporozy, atrofii skóry i błon śluzowych). Zmniejszenie ryzyka choroby niedokrwiennej serca.
Stosowany również do wzmocnienia i regeneracji organizmu podczas rekonwalescencji w czasie osłabienia ogólnej sprawności i odporności, np. po przebytej chorobie.
Alergia na składniki produktu(substancje czynne i pomocnicze). Lek nie wskazany w kamicy nerkowej i w przypadku podwyższonego poziomu wapnia we krwi(hiperkalcemii).
Zachować ostrożność u osób nadwrażliwych na witaminę D(sarkoidoza).
Równoczesne stosowanie preparatów zawierających cholestyraminę lub olej parafinowy obniża wchłanianie witaminy A oraz D.
Również jednoczesne przyjmowanie preparatów z neomycyną, zmniejsza wchłanianie witaminy A, natomiast stosowanie leków przeciwdrgawkowych i barbituranów zmniejsza wchłanianie witaminy D. Stosować ostrożnie z lekami mającymi w składzie glikozydy naparstnicy(ze względu na obecność witaminy D).
Dzieci powyżej 3 roku życia od jednej do dwóch kapsułek na dobę.
Osoby dorosłe od dwóch do czterech kapsułek dwa razy na dobę.
Dziennie nie przekraczać dawki 8 kapsułek.
Około 10 zł.
Jedna kapsułka zawiera olej wątłuszczowy(Oleum Jecorsi Aselli; typu B) 500mg, w tym: witaminę A(300-1250j.m.), witaminę D(cholekalcyferol; 30-125j.m.), kwas eikozapentaenowy(EPA; 35-80mg), kwas dokozaheksaenowy(DHA; 30-90mg) oraz substancje pomocnicze.
Działania niepożądane
Lek może u niektórych osób powodować działania niepożądane. Zazwyczaj stosowanie tranu w proponowanych przez producenta dawkach jest dobrze tolerowane. Natomiast długotrwałe stosowanie nawet w zalecanych dawkach może powodować zaburzenia żołądkowo-jelitowe, np. biegunkę, ból brzucha, nudności, a także bóle głowy, hiperwitaminozę A.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Tran a alkohol

Tran u osób starszych(65 lat i więcej)
Tran dla dzieci(do 18 lat)
Tran w ciąży
Tran a karmienie piersią
Tran a prowadzenie pojazdów
Tran refundacja

Tran cena i opakowania

Tran Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania