Travatan

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Obniżające podwyższonego ciśnienia wewnątrz gałkowego – lek z grupy pochodnych prostanoidów.

Przewlekła jaskra otwartego kąta; nadciśnienie wewnątrzgałkowe (jako lek pojedynczy lub w leczeniu skojarzonym z beta-blokerami), gdy nie uzyskano poprawy przy stosowaniu innych leków.
Ostrożnie w ostrych stanach zapalnych gałki ocznej, przy uszkodzeniu nerek lub wątroby, w chorobach układu oddechowego (możliwość nasilenia objawów astmy oskrzelowej). Nadwrażliwość na lek i chlorek benzalkonium.
Wzajemne nasilenie działania przy łącznym stosowaniu z beta-blokerami (synergizm).
Według wskazań lekarza. Lek należy wkraplać do worka spojówkowego w pozycji leżącej lub z głową odchyloną do tyłu. Po zakropleniu należy uciskać wewnętrzny kąt oka przez 1 min. 1 raz na dobę 1 kropla. Przekroczenie tej dawki może spowodować osłabienie działania leku!
brak danych
2,5 ml kropli do oczu, 1 ml zawiera zawiera 40 mg trawoprostu.
Uszkodzenie nerek lub wątroby nie jest przeciwwskazaniem do stosowania leku. Krople mogą zaburzać zdolność prowadzenia samochodu i obsługi urządzeń mechanicznych. Należy usunąć szkła kontaktowe w trakcie aplikacji kropli i nie zakładać ich jeszcze przez 15 min. Lek może powodować trwałe ciemniejsze zabarwienie tęczówek (w trakcie jednostronnego leczenia może powstać różnobarwność tęczówek). Możliwe jest także trwałe przebarwienie powiek oraz wydłużenie i pogrubienie rzęs. Nie stosuj innych kropli w okresie krótszym niż 5 min.
Działania niepożądane
Stosunkowo często występuje niewielkie przekrwienie i łagodny świąd oczu, uczucie pobolewania oczu lub bóle głowy. Pilnego kontaktu z lekarzem wymaga wystąpienie zaburzeń widzenia, silnego świądu, bólu lub obrzęku oczu.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Travatan a alkohol

Travatan u osób starszych(65 lat i więcej)
Travatan dla dzieci(do 18 lat)
Travatan w ciąży
Travatan a karmienie piersią
Travatan a prowadzenie pojazdów
Travatan refundacja

Travatan cena i opakowania

Travatan Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania