Travocort

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Travocort jest bez recepty?

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Skojarzone działanie składników – miejscowe przeciwgrzybicze, przeciwbakteryjne (paciorkowce i gronkowce – itraconazole), silne przeciwzapalne, przeciwuczuleniowe, przeciwświądowe (diflukorton – substancja z grupy glikokortykosteroidów).

Wstępne leczenie powierzchownych zakażeń grzybiczych skóry (m.in. grzybicy kończyn, okolic pachwin i narządów płciowych) z towarzyszącym silnym odczynem zapalnym lub zmianami skórnymi o charakterze wyprysku.
Nadwrażliwość na składniki leku oraz inne leki przeciwgrzybicze pochodne imidazolu (klotrimazol, ekonazol, mikonazol, ketokonazol, chlormidazol i dimazol). Nie należy go stosować w bakteryjnych, gruźliczych i wirusowych zakażeniach skóry, trądziku różowatym, owrzodzeniach skóry oraz stanach przednowotworowych i nowotworach skóry. Poinformuj lekarza, jeśli stwierdzono u ciebie jaskrę, zaćmę, gruźlicę lub cukrzycę. Ryzyko wystąpienia działań niepożądanych jest większe, jeśli lek jest stosowany u małych dzieci.
nie znaleziono
Krem jest szczególnie przydatny w leczeniu zmian sączących. Preparat stosować na zmianę chorobową umytą wodą z mydłem i wysuszoną. Nie należy zakładać opatrunków zamkniętych ani przedłużać zalecanego czasu stosowania leku, gdyż może to powodować jego wchłanianie się do krwi i poważne ogólnoustrojowe działania niepożądane. Smarować 2 razy na dobę; w grzybicy międzypalcowej paski gazy nasączone preparatem należy umieszczać między palcami rąk i nóg.
cena od 30 do 50 zł
15 g kremu, 1 g zawiera 10 mg izokonazolu i 1 mg diflukortolonu.
UWAGI : nie należy stosować powyżej 2 tygodni ani na rozległe powierzchnie skóry, zwłaszcza uszkodzonej, ponieważ przy długotrwałym stosowaniu (powyżej 4 tygodni) oraz na obszary skóry przekraczające 10% powierzchni ciała mogą pojawić się działania niepożądane zbliżone do obserwowanych po układowym (doustnym lub w postaci zastrzyków) podaniu glikokortykosteroidów. W przypadku konieczności leczenia powyżej 2 tygodni (zwłaszcza grzybicy okolic pachwin i narządów płciowych) należy stosować „czysty” preparat itrakonazolu (itraconazole).
Działania niepożądane
Rzadko po zastosowaniu kremu występuje zaczerwienienie, pieczenie, świąd i podrażnienie skóry. Wystąpienie wysypki lub zaostrzenie stanu zapalnego i wysięku, albo też zmiana charakteru objawów na skórze wymagają pilnego kontaktu z lekarzem.

Dowiedz się więcej o składzie: , .

Travocort a alkohol

Travocort u osób starszych(65 lat i więcej)
Travocort dla dzieci(do 18 lat)
Travocort w ciąży
Travocort a karmienie piersią
Travocort a prowadzenie pojazdów
Travocort refundacja

Travocort cena i opakowania

Travocort Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 0.0/5 (0 opinie pacjentów)1 opinia o Travocort

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania