Trexan

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Jest to lek przeciwnowotworowy z grupy antymetabolitów, skuteczny w leczeniu chorób nowotworowych, jednak o dużej toksyczności.

Choroby nowotworowe. Bywa także stosowany w ciężkich, przewlekłych chorobach zapalnych, np. reumatoidalnym zapaleniu stawów i toczniu układowym oraz w ciężkich przypadkach łuszczycy.
Nadwrażliwość na lek. Większe ryzyko działań niepożądanych występuje w zespołach obniżonej odporności immunologicznej i w alkoholizmie. Poinformuj lekarza, jeśli stwierdzono u ciebie chorobę wrzodową, chorobę wątroby lub nerek. Nie należy stosować 100 tabletek, 1 tabletka zawiera 2,5 mg metotreksatu.u jednocześnie z kwasem acetylosalicylowym ani innymi lekami przeciwzapalnymi (np. z fenylbutazonem) i fenytoiną. Nie wolno w czasie leczenia pić alkoholu.
brak danych
Ściśle według wskazań lekarza; przyjmować „na pusty żołądek”, czyli 1 h przed posiłkiem albo 2 h po posiłku.
Lek refundowany – sprawdź cenę poniżej.
100 tabletek, 1 tabletka zawiera 2,5 mg metotreksatu.
Należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza, jeżeli wymioty występują natychmiast po zażyciu leku. Nie wolno zwiększać dawki ani wydłużać czasu leczenia. Należy unikać przebywania na słońcu, lek zwiększa bowiem wrażliwość skóry. W okresie stosowania leku zaleca się picie dużej ilości płynów. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni powinni w trakcie leczenia i jeszcze przez kilka miesięcy po jego zakończeniu stosować skuteczną antykoncepcję.
Działania niepożądane
Lek może powodować utratę łaknienia, trądzik, świąd i nadwrażliwość skóry na promieniowa-nie słoneczne. Do działań niepożądanych należą także: nudności, wymioty, biegunka, owrzodzenia błony śluzowej jamy ustnej, samoistne krwawienia i siniaki, krew w stolcu, wzrost temperatury ciała, ból gardła, wysypka, dreszcze, trudności w oddychaniu, trudności i ból przy oddawaniu moczu, zaburzenia widzenia i drgawki oraz przemijająca utrata włosów. Lek może być stosowany wyłącznie pod ścisłym nadzorem, a pilny kontakt z lekarzem jest wskazany przy wystąpieniu jakichkolwiek działań niepożądanych.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Trexan a alkohol

Trexan u osób starszych(65 lat i więcej)
Trexan dla dzieci(do 18 lat)
Trexan w ciąży
Trexan a karmienie piersią
Trexan a prowadzenie pojazdów
Trexan a słońce i solarium ☼
Trexan refundacja

Trexan cena i opakowania

Trexan Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania