Tritace

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Lek należy do tzw. inhibitorów konwertazy angiotensyny, czyli grupy związków hamujących aktywność enzymu przekształcającego angiotensynę I w aktywnie działającą w organizmie angiotensynę II, substancję o udowodnionym niekorzystnym działaniu w niektórych schorzeniach układu sercowo-naczyniowego i nerek. Angiotensyna II jest to substancja silnie zwężająca naczynia krwionośne oraz aktywująca część współczulną układu nerwowego, wpływająca na wydzielanie hormonów: wazopresyny i aldosteronu, pobudzająca przerost błony mięśniowej naczyń krwionośnych i mięśnia sercowego, prowadząca do zmian strukturalnych i uszkodzenia kłębuszków nerkowych. Inhibitory konwertazy rozszerzają naczynia krwionośne i hamują niekorzystny przerost mięśnia sercowego, przywracają prawidłową budowę naczyń oraz hamują proces uszkodzenia nerek.  Wykazano korzyści ze stosowania inhibitorów konwertazy angiotensyny w celu zmniejszenia rozwoju powikłań w pozawałowym uszkodzeniu mięśnia sercowego oraz w nefropatii (uszkodzeniu nerek) w przebiegu cukrzycy i innych chorób. Ramipril działa po przekształceniu w wątrobie w czynny związek – ramiprilat. Charakteryzuje się długim działaniem – może być stosowany raz dziennie.

Lek jest stosowany w leczeniu nadciśnienia tętniczego i niewydolności serca. Chroni przed zawałem serca, udarem, zgonem chorych na chorobę wieńcową, cukrzycę i osoby z innymi niż cukrzyca czynnikami ryzyka miażdżycy (nadciśnienie tętnicze, zaburzenia lipidowe, palenie papierosów).
Czytaj: Mitrip.
Czytaj: Mitrip.
Ściśle według wskazań lekarza; przyjmować między lub z posiłkami, ponieważ pokarm nie ma wpływu na wchłanianie leku z przewodu pokarmowego.
Lek refundowany – sprawdź cenę poniżej.
28 tabletek, 1 tabletka zawiera 1,25 mg, 2,5 mg lub 5 mg ramiprilu.
Opakowanie
28 tabl., 1 tabl. = 1,25 mg, 2,5 mg lub 5 mg ramiprilu.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Tritace a alkohol

Tritace u osób starszych(65 lat i więcej)
Tritace dla dzieci(do 18 lat)
Tritace w ciąży
Tritace a karmienie piersią
Tritace a prowadzenie pojazdów
Tritace refundacja

Tritace cena i opakowania

Tritace Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania