Trittico

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Przechowywanie

Czy Trittico jest bez recepty?

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Średnie przeciwdepresyjne i przeciwlękowe, normalizujące sen, także słabe adrenolityczne (m.in. obniżające ciśnienie tętnicze krwi) – inhibitor zwrotnego wychwytu serotoniny.

Stany depresyjne różnego pochodzenia (szczególnie depresja z towarzyszącym lękiem i niepokojem).
Nie stosować u pacjentów z zawałem serca i we wczesnym okresie pozawałowym; duża ostrożność u pacjentów z zaburzeniami przewodnictwa w obrębie serca (bloki, zespół chorego węzła zatokowego), niskim ciśnieniem tętniczym, ciężkim uszkodzeniem wątroby lub nerek. Nie stosować z IMAO – planując stosowanie leku z inhibitorami monoaminooksydazy – IMAO (moclobemide, selegiline) – należy zachować co najmniej 2-tygodniowy odstęp między stosowaniem trazodonu i IMAO ze względu na możliwość wystąpienia zespołu serotoninowego (patrz INTERAKCJE w ANDEPIN) . Nie stosować łącznie z fluoksetyną (fluoxetine).
Nasila działanie leków obniżających ciśnienie tętnicze krwi (wskazane zmniejszenie dawek leków stosowanych w leczeniu nadciśnienia tętniczego). Stosowanie z prazosyną (prazosine), lekami z grupy fenotiazyny (chlorpromazine, promazine) może nasilać zaburzenia erekcji (wzwodu) u mężczyzn. Trazodon może nasilać działanie digoksyny (digoxine), fenytoiny (phenytoine), innych leków hamujących ośrodkowy układ nerwowy (nasennych i uspokajających – zwłaszcza phenobarbitalu, znanego jako luminal), natomiast karbamazepina (carbamazepine) może skrócić czas działania trazodonu i osłabić jego działanie. Także: patrz PRZECIWWSKAZANIA.
Dorośli: przyjmować po posiłkach; początkowo 150-300 mg na dobę (raz na dobę wieczorem lub 2 razy na dobę w równych porcjach); w razie konieczności możliwe zwiększenie dawki do 600 mg na dobę (maksymalna dawka dobowa) lub obniżenie do 75 mg na dobę. Wiek podeszły, wskazane niższe dawkowanie.
cena od 30 do 50 zł
tabletki o przedłużonym uwalnianiu po: 75 mg, 150 mg; trazodon

Dowiedz się więcej o składzie: .

Trittico a alkohol

Trittico u osób starszych(65 lat i więcej)
Trittico dla dzieci(do 18 lat)
Trittico w ciąży
Trittico a karmienie piersią
Trittico a prowadzenie pojazdów
Trittico refundacja

Trittico cena i opakowania

Trittico Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Trittico uzyskał ocenę 5.0 z 5 na podstawie 1 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 5.0/5 (1 opinia pacjentów)2 komentarze Trittico

 1. Trittico

  Jestem bardzo zadowolona z kuracji. Trwała 6 miesięcy. Przywrócił mi się normalny rytm dobowy, zasypiam szybko i nie przebudzam się w nocy. Lek nie otępia, przez cały czas brania, prowadziłam normalnie auto. Zostały mi dwa opakowania, jedno po 75 mg i drugie 150 mg. Mogę odsprzedać. Proszę o kontakt na nr 604 438 144

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania