Turinal

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Jest to syntetyczny gestagen, czyli lek hormonalny o właściwościach zbliżonych do hormonu płciowego wydzielanego przez jajnik – progesteronu, ważnego dla czynności układu płciowego i podtrzymania ciąży.Gestageny były stosowane w przeszłości w pierwszym trymestrze ciąży w leczeniu poronień zagrażających i nawykowych. Nie wykazano jednak, aby leczenie takie było skuteczne, ponieważ najczęstszą przyczyną poronień jest nieprawidłowo zbudowana zygota, na co gestageny nie mają żadnego wpływu. Stwierdzono natomiast, że gestageny mogą powodować zaburzenia rozwojowe u płodów i maskulinizację płodów żeńskich. W wielu krajach istnieje zakaz stosowania tych leków u kobiet w ciąży. Leku nie wolno także stosować w okresie karmienia.

Producent zaleca stosowanie leku w zapobieganiu poronieniom zagrażającym i nawykowym. Jest to jednak wskazanie bardzo kontrowersyjne (patrz: gestageny).
Reakcje alergiczne na lek, choroby zakrzepowe, także jeżeli występowały w przeszłości, stan po udarze mózgu, niektóre nowotwory, niezdiagnozowane krwawienia z dróg rodnych. Poinformuj lekarza, jeśli stwierdzono u ciebie padaczkę, astmę, porfirię, niewydolność krążenia, niewydolność nerek, depresję, cukrzycę lub napady migreny.
Działanie zmniejszają leki uspokajająco-nasenne, przeciwpadaczkowe i przeciwzapalne. Lek osłabia działanie leków przeciwcukrzycowych, w tym także insuliny.
Według wskazań lekarza; można przyjmować zarówno “na pusty żołądek”, jak i po jedzeniu. Nie należy przedłużać terapii ani zwiększać dawki.
brak danych
20 tabletek, 1 tabletka zawiera 5 mg alliloestrenolu.
Należy poinformować lekarza o przyjmowaniu leku przed planowanym zabiegiem chirurgicznym.
Działania niepożądane
Lek może powodować obrzęki, zwiększenie masy ciała, uczucie zmęczenia, plamienia i krwawienia z dróg rodnych i inne zaburzenia miesiączkowania. Rzadziej mogą wystąpić nudności, nadmierne owłosienie, trądzik, brązowe przebarwienia skóry, wysypki, ból piersi, depresja i powikłania zakrzepowe. Do działań niepożądanych, które wymagają pilnego kontaktu z lekarzem, należą: nagły ból kończyn dolnych i klatki piersiowej, drętwienie kończyn górnych i dolnych, silne bóle głowy, zaburzenia mowy, widzenia i koordynacji ruchowej, żółte zabarwienie skóry i oczu, ból brzucha i duszność.
Opakowanie
20 tabl., 1 tabl. = 5 mg alliloestrenolu.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Turinal a alkohol

Turinal u osób starszych(65 lat i więcej)
Turinal dla dzieci(do 18 lat)
Turinal w ciąży
Turinal a karmienie piersią
Turinal a prowadzenie pojazdów
Turinal refundacja

Turinal cena i opakowania

Turinal Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 0.0/5 (0 opinie pacjentów)1 opinia o Turinal

  1. Turinal

    Turinal uszkadza plod w łonie matki.
    Producent przyznał się, że lek turinal uszkadzał płody.
    Jestem matka ,której dziecko zostało uszkodzone po turinalu.Przestrxegam wszystkich przed tym pseudo lekiem.

    Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania