Tussipect

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Tussipect jest bez recepty?

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Jest to syrop lub tabletki o działaniu wykrztuśnym, ułatwia więc odkrztuszanie wydzieliny zalegającej w drzewie oskrzelowym. Ma również słabe działanie antybakteryjne. Syrop/tabletki są stosowane głównie w przewlekłych nieżytach gardła, krtani i oskrzeli, kaszlu i chrypce.

Przewlekłe nieżyty górnych dróg oddechowych, zwłaszcza oskrzeli; pomocniczo w astmie oskrzelowej z towarzyszącą rozedmą płuc (zwłaszcza u osób starszych); choroby przebiegające z nadmiernym wydzielaniem śluzu oskrzelowego i trudnościami w odkrztuszaniu, męczącym suchym kaszlem.
Nie stosować u dzieci do 3 rż. ani w chorobie wrzodowej. Nie łączyć z innymi preparatami efedryny. Poradź się lekarza, czy możesz przyjmować preparat, jeśli chorujesz na schorzenia układu krążenia. Patrz: RUBITAL COMPOSITUM (dotyczy efedryny zawartej w leku).
Patrz: RUBITAL COMPOSITUM (dotyczy efedryny zawartej w leku).
Tabletki powlekane: dorośli: 3 razy na dobę po 2 tabletki; dzieci powyżej 10. roku życia: 3 razy na dobę po 1 tabletce; syrop: przyjmować po posiłkach; dorośli: 3-4 razy na dobę po 5 ml; dzieci powyżej 6. roku życia: 2-3 razy na dobę po 1,25 do 2,5 ml (ćwierć do pól łyżeczki do herbaty).
Cena od 5 do 10 zł.
20 drażetek lub 180 g syropu, skład: amoniak, efedryna, wyciąg tymiankowy, wyciąg z korzenia pierwiosnka, kwas benzoesowy, saponina.
W leczeniu chorób zakaźnych dróg oddechowych, którym towarzyszy kaszel, korzystne jest przyjmowanie zwiększonej ilości płynów. Należy zwrócić się do lekarza, jeśli kaszel utrzymuje się dłużej niż 7 dni lub jeśli towarzyszą mu gorączka, przewlekły ból głowy lub wysypki skórne. Patrz również: RUBITAL COMPOSITUM (dotyczy efedryny zawartej w leku).
Działania niepożądane
Lek może powodować zwiększenie ciśnienia krwi i pobudzenie psychoruchowe.
Opakowanie
20 drażetek lub 180 g syropu, skład: amoniak, efedryna, wyciąg tymiankowy, wyciąg z korzenia pierwiosnka, kwas benzoesowy, saponina.

Tussipect a alkohol

Tussipect u osób starszych(65 lat i więcej)
Tussipect dla dzieci(do 18 lat)
Tussipect w ciąży
Tussipect a karmienie piersią
Tussipect a prowadzenie pojazdów
Tussipect refundacja

Tussipect cena i opakowania

Tussipect Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 0.0/5 (0 opinie pacjentów)1 opinia o Tussipect

  1. Iwona

    Efedryna ma budowę chemiczną podobną do Amfetaminy więc można się od niej uzależnić w znacznie wolniejszym tempie ale jednak!

    Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania