Ulgix Laxi

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Ulgix Laxi to produkt leczniczy wskazany do stosowania w profilaktyce i leczeniu zaparć. Lek występuje w postaci kapsułek, które zawierają substancję czynną dokuzan sodowy(synonim: dokuzynian sodu). Substancja ta działa przeczyszczająco, należy do tzw. środków powierzchniowo czynnych. Działa emulgująco oraz obniża napięcie powierzchniowe pomiędzy nabłonkiem przewodu pokarmowego,a masami kałowymi, co ułatwia przenikanie wody i tłuszczów do mas kałowych w jelicie grubym. Zwiększenie zawartości wody w stolcu wpływa na konsystencje stolca i ułatwia wypróżnienie. Dokuzan nie wpływa na perystaltykę jelit. Ulgix Laxi zalecany jest do stosowania przez producenta w przypadku nieskuteczności naturalnych środków profilaktyki zaparć, np. wysiłku fizycznego, picia dużych ilości płynów, spożywania błonnika w diecie. Płynne, miękkie kapsułki stosuje się doustnie.

Leczenie przewlekłych zaparć i profilaktyka zaparć, pomocniczo u osób z guzkami krwawniczymi, szczelinami odbytu oraz u chorych, u których nie wskazany jest wysiłek przy oddawaniu stolca ze względu na stan zdrowia. Również w przygotowywaniu do zabiegów operacyjnych i diagnostycznych.
Reakcje nadwrażliwości na składniki preparatu. Pojawiające się nudności, wymioty, zapalenie wyrostka robaczkowego oraz niedrożność jelit i stany zagrożenia wystąpieniem niedrożności(zgromadzenie mas kałowych, zapalenie bądź zwężenie jelit, zrosty otrzewnowe, przepukliny, guzy, polipy). Nie stosować także, gdy wystąpi w jamie brzusznej ostry ból lub krwawienie z przewodu pokarmowego o nieznanej przyczynie i w stanach odwodnienia organizmu.
Nie stosować leku jednocześnie z parafiną ciekłą(może prowadzić do przewlekłych zapaleń narządów i naciekania komórek wątroby), dantronem(wzrost toksyczności i uszkodzenie wątroby), droperidolem(uszkodzenie mięśnia sercowego), lewo metadonem(zaburzenia rytmu serca), glikozydami naparstnicy(uszkodzenie mięśnia sercowego),kortykosteroidami(w przypadku długotrwałego stosowania obu leków, może powodować obniżenie stężenia potasu), kwasem acetylosalicylowym(nasilenie działania drażniącego na śluzówkę przewodu pokarmowego), tetracyklinami(zmniejszenie biodostepności antybiotyku) oraz z lekami moczopędnymi(nasilona utrata potasu lub osłabienie działania oszczędzającego potas-w zależności od rodzaju leku).
Osoby dorosłe: od jednej do czterech kapsułek dziennie.
Dzieci od 6 do 12 roku życia: od jednej do dwóch kapsułek dziennie.
Lek należy popijać jedna pełną szklanką wody lub soku owocowego.
Pierwsze efekty lecznicze uzyskuje się po 1-3 dniach od zastosowania leku.
Około 10 zł.
Każda kapsułka zawiera 50 mg dokuzynianu sodu oraz składniki pomocnicze.
Stosowanie leku powyżej 7-10 dni może powodować przyzwyczajenie się do składnika preparatu i braku efektu leczniczego.
Należy zachować ostrożność i skonsultować się z lekarzem, w przypadku utrzymujących się powyżej 2 tygodni zaburzeń motoryki jelita grubego(np. zmiana częstotliwości oddawania kału lub jego konsystencji).
Zaprzestać stosowania produktu leczniczego gdy pojawi się krwawienie z odbytnicy, utrudnione bądź uniemożliwione oddawanie stolca.
Należy zachować ostrożność u osób z nietolerancją niektórych cukrów, gdyż lek zawiera sorbitol.
W przypadku przedawkowania leku należy uzupełnić doustnie płyny i elektrolity.
Działania niepożądane
Rzadko mogą wystąpić zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego, np. nudności, biegunki, wymioty, gorzki smak w ustach, bóle w nadbrzuszu, bóle kolkowe jelit oraz skórne reakcje uczuleniowe(wysypki).

Dowiedz się więcej o składzie: .

Ulgix a alkohol

Ulgix u osób starszych(65 lat i więcej)
Ulgix dla dzieci(do 18 lat)
Ulgix w ciąży
Ulgix a karmienie piersią
Ulgix a prowadzenie pojazdów
Ulgix refundacja

Ulgix cena i opakowania

Ulgix Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania