Undofen Lakier

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Grzybice paznokci to problem dosyć powszechny. W początkowej fazie objawia się ona m.in. spowolnionym wzrostem paznokcia, łuszczeniem, rozwarstwianiem i przebarwieniem płytki przechodzącym od białego, przez żółte aż po brązowe. Leczenie jest trudne i długotrwałe ze względu na koniecznośc dotarcia leku do wnętrza paznokcia, gdzie bytuje wywołujący chorobę grzyb.

Undofen lakier jest wyrobem medycznym, który jako substancję czynną zawiera chlorowodorek  terbinafiny. Jest to związek hamujący syntezę błony komórkowej grzybów, a tym samym ich wzrost i rozprzestrzenianie. Poza bezpośrednim działaniem grzybobójczym Undofen zmienia poziom pH na powierzchni płytki i wewnątrz paznokcia na silnie kwasowe, dzięki czemu zapobiega rozwojowi i rozprzestrzenianiu się patogenów wywołujących grzybice paznokci, zawiera także substancje odżywcze, które stymulują regenerację i chronią paznokcie.

Dołączone jednorazowe akcesoria (pilniczki i chusteczki do dezynfekcji) pozwalają na przeprowadzenie aplikacji w sposób wysoce higieniczny.

Leczenie grzybic paznokci jest długotrwałe (nawet do kilkunastu miesięcy) i uciążliwe dlatego należy pamiętać o regularnym stosowaniu preparatu i zachowaniu szczególnych środków ostrożności, szczególnie w przypadku grzybicy paznokci u stóp:

 • codzienna zmiana skarpet, najlepiej z naturalnego tworzywa
 • codzienne mycie stóp i dokładne osuszanie ich
 • osobiste obuwie oraz ręczniki
 • wygodne, nieuciskające obuwie

Dodatkowo wymoczenie rąk lub stóp w ciepłej wodzie przed aplikacją preparatu zwiększy jego wnikanie wgłąb paznokcia. Należy także zadbać o dezynfekcję obuwia noszonego podczas zakażenia.

Zapobieganie i leczenie grzybic paznokci u stóp i dłoni.
Nadwrażliwość na którykolwiek składnik. Produkt nie jest przeznaczony dla dzieci poniżej 10 roku życia. Nie należy stosować równocześnie z innymi produktami aplikowanymi na paznokcie. Nie stosować na otwarte rany.
Nie stwierdzono. Nie zaleca się jednak stosowania równocześnie z innymi produktami aplikowanymi na paznokcie.
Raz na 3 dni po uprzednim dokładnym oczyszczeniu chorych paznokci z resztek lakieru według instrukcji dołączonej do opakowania.
Cena Undofen Lakier, lakier do paznokci leczniczy + akcesoria, 5 ml ok.45.99 zł.
Skład lakieru: derywat celulozy, olej roślinny, octan etylu, etanol, eter, kwas karboksylowy, D-Pantenol, gliceryna, Cl. 77 820, C.1.77 400. Skład chusteczek: woda, etanol, glikol propylenowy.
Działania niepożądane
Nie stwierdzono. W przypadku pojawienia się podrażnień, zaczerwienień lub jakichkolwiek innych dotychczas nie występujących objawów należy natychmiast odstawić produkt i udać się na konsultację lekarską.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Undofen a alkohol

Undofen u osób starszych(65 lat i więcej)
Undofen dla dzieci(do 18 lat)
Undofen w ciąży
Undofen a karmienie piersią
Undofen a prowadzenie pojazdów
Undofen refundacja

Undofen cena i opakowania

Undofen Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Undofen Lakier uzyskał ocenę 3.4 z 5 na podstawie 3 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 3.4/5 (3 opinie pacjentów)3 komentarze Undofen Lakier

 1. 123

  Preparat nie sprawdza się przy głębszych kurzajkach. Trzeba go stosować bardzo precyzyjne,bo niestety można łatwo roznieść brodawki po innych miejscach na skórze.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 2. Ewa

  Nie pomaga szkoda kasy smarować paznokcie octem i czosnkiem tabletki przepisane przez lekarza No i jakiś preparat trwa to długo ale iść do lekarza bo inne środki są slabe

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
  • Grażyna

   Skuteczny lek. Grzybica jest bardzo trudna do wyleczenia i trwa to przeważnie kilka miesięcy, nie należy oczekiwać, że zniknie po miesiącu. Polecam ten lek.

   Cena
   Skuteczność
   Czas działania
   Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania