Uprox

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Główny składnik preparatu Uproxtamsulosyna – jest selektywną antagonistką receptorów alfa-1 adrenergicznych w naczyniach krwionośnych, co skutkuje ich rozszerzeniem. Lek ten – opatentowany w 1996 roku przez Yamanouchi Pharmaceuticals pod nazwą Flomax – obecnie używany jest do leczenia trudności w oddawaniu moczu wynikłych z hiperplazji (przerostu) prostaty: rozszerza ją, zwiększa przepływ przezeń moczu, łagodzi ból wywołany jego nadmiernym nagromadzeniem. Oprócz przerostu gruczołu krokowego, substancja ta bywa również stosowana jako środek wspomagający usuwanie kamieni nerkowych.

Przerost gruczołu krokowego, kamienie nerkowe.
Nieoperacyjny zespół wiotkiej tęczówki, operacja zaćmy, problemy z funkcjonowaniem izoenzymów CYP2D6, zredukowana aktywność cytochromu P450, hipotensja ortostatyczna, bolesna erekcja.
Tamsulosyna wykazuje interakcje z niektórymi antybiotykami (klarytromycyna, amoksycylina), tenofowirem, emtrycytabiną, nelfinawirem, amprenawirem, kobicistatem, boceprewirem, indynawirem, elwitegrawirem, inhibitorami pompy protonowej (omeprazol), ketokonazolem, mibefradilem, nefazodonem, posakonazolem, itrakonazolem, delawirdyną, troleandromycyną, telitromycyną, tizanidyną, idelalizybem.
Doustnie. Dawkę i częstotliwość zażywania leku ustala lekarz. Zazwyczaj przyjmuje się 0,4 mg 1 raz dziennie, rano, po posiłku, popijając odrobiną wody. Leku nie należy przyjmować w pozycji leżącej, gdyż może wywołać on skoki ciśnienia, które u osób wstających prowadzą zazwyczaj do silnych zawrotów głowy.
a) kapsułki o zmodyfikowanym uwalnianiu po 0,4 mg; 30 sztuk w opakowaniu – 25,81 zł (100%) lub 3,83 zł (refundacja); b) kapsułki o zmodyfikowanym uwalnianiu po 0,4 mg; 60 kapsułek w opakowaniu – 49,13 zł (100%) lub 6,40 zł (refundacja).
1 kapsułka o zmodyfikowanym uwalnianiu zawiera 0,4 mg tamsulosyny; 30 lub 60 sztuk w opakowaniu.
Działania niepożądane
Kaszel, gorączka, dreszcze, ból pleców i narządów rozrodczych podczas oddawania moczu, ból klatki piersiowej, zawroty głowy, uczucie lekkości w głowie, mdlenie, odpadanie płatów skóry, zamazany widok, konfuzja, biegunka, zaburzenia oddechu, zaczerwienienie skóry, ból mięśni oraz stawów, podrażnione oczy, ból gardła, nadmierne pocenie, duszności, zmęczenie, zaburzenia erekcji, uogólniony ból ciała, problemy z przełykanie, zmiana tonu głosu, obniżone zainteresowanie seksem, nudności/wymioty oraz problemy ze snem.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Uprox a alkohol

Uprox u osób starszych(65 lat i więcej)
Uprox dla dzieci(do 18 lat)
Uprox w ciąży
Uprox a karmienie piersią
Uprox a prowadzenie pojazdów
Uprox a grejpfrut
Uprox refundacja

Uprox cena i opakowania

Uprox Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Uprox uzyskał ocenę 2.7 z 5 na podstawie 2 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 2.7/5 (2 opinie pacjentów)4 komentarze Uprox

 1. grisza

  Stanowczo ma za duzo bodzicow ubocznych na organizm , to powinno byc nie dopuszczalne , wiem ze kazdy lek ma wady uboczny ,ale nie tyle i az tak mocne.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
  • kinh

   Zgadzam się. Odstawiłem po 4 dniach stosowania.
   Dodam, że niestety pogłębia jeszcze objawy choroby sercowo-krążeniowej.

   Odpowiedz
 2. jagot

  Stosuję uprox od roku. Pod względem skuteczności jest OK. Jeśli chodzi o działanie uboczne, to na razie nie mogę się wypowiedzieć. Wydaje mi się, że odczuwam dyskomfort w żołądku, ale nie jestem pewien czy to jest z tego powodu. Musiałbym to sprawdzić selektywnie.

  Odpowiedz
  • Andrzej

   Biorę Uprox trzy miesiące . Przez dwa miesiące było wszystko w porządku .Od miesiąca mam uczucie zapchanego nosa.Pozdrawiam

   Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania