UrgoClean Ag z matrycą przeciwbakteryjną

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

UrgoClean Ag jest sterylnym opatrunkiem składającym się z tzw. matrycy TLC-Ag oraz włókien poliabsorbentu, którym jest poliakrylan. Matryca TLC-Ag po zetknięciem się z wysiękiem rany tworzy żel, dzięki czemu powstaje środowisko wilgotne, które sprzyja gojeniu się rany. Na powierzchni matrycy TLC(lipidowo – hydrokoloidowej) naniesione są jony srebra w postaci siarczanu srebra, mające właściwości bakteriobójcze. Włókna poliabsorbentu posiadają dużą chłonność, w związku z czym są w stanie pochłaniać i tym samym oczyszczać ranę z martwicy rozpływowej.

Ze względu na działanie przeciwbakteryjne srebra, opatrunki wykonane w technologii TLC-Ag stosowane są na zainfekowane rany lub gdy istnieje duże ryzyko infekcji. Dzięki żelowi, który chroni powierzchnię rany, zmiana opatrunku jest praktycznie bezbolesna i nie uszkadza gojących się tkanek.

Opatrunek do stosowania na rany z objawami miejscowej infekcji lub z ryzykiem zakażenia, z biofilmem bakteryjnym, z martwicą rozpływną, a w tym w: ranach ostrych: oparzenia, rany pourazowe, rany chirurgiczne oraz ranach przewlekłych: odleżyny, owrzodzenia kończyn dolnych, owrzodzenia stopy cukrzycowej.
Reakcja uczuleniowa na składniki opatrunku. Nie należy stosować opatrunku jako gąbki chirurgicznej do silnie krwawiących ran. Nie stosować w komorze hiperbarycznej.
Nie należy stosować opatrunku UrgoClean Ag w skojarzeniu z nadtlenkiem wodoru, środkami antyseptycznymi będącymi organicznymi związkami rtęci ani z heksamidyną. Nie stosować u pacjentów poddawanych diagnostyce obrazowej metodą rezonansu magnetycznego (MRI). Unikać kontaktu z elektrodami i żelami przewodzącymi w trakcie pomiarów elektronicznych, np. EEG i EKG.

Nie należy stosować opatrunku w okresie ciąży i karmienia piersią.

Stosować na ranę oczyszczoną solą fizjologiczną. Zdjąć folię ochronną i przykleić opatrunek na ranę z zachowaniem marginesu zdrowej tkanki. Jeżeli zachodzi konieczność, należy opatrunek przyciąć nożyczkami do wymaganej wielkości. Jeżeli zachodzi konieczność zastosować bandaż uciskowy. Początkowo wymieniać co 1 – 2 dni, następnie w miarę potrzeby, max co 7 dni. Nie stosować dłużej niż miesiąc.
Opakowanie 1 szt. 6 x 6 cm około 9,00 zł; opakowanie 1 szt. 10 x 10 cm około 23,00 zł; opakowanie 1 szt. 15 x 20 cm około 65,00 zł.
Sterylna włókninowa wkładka ze srebrem, wykonana z wysokochłonnych kohezyjnych i hydro-oczyszczających włókien poliabsorbentu (poliakrylanu).
Działania niepożądane
Reakcja alergiczna.

Dowiedz się więcej o składzie: .

UrgoClean a alkohol

UrgoClean u osób starszych(65 lat i więcej)
UrgoClean dla dzieci(do 18 lat)
UrgoClean w ciąży
UrgoClean a karmienie piersią
UrgoClean a prowadzenie pojazdów
UrgoClean refundacja

UrgoClean cena i opakowania

UrgoClean Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Cena
Skuteczność
Czas działania