uroFuraginum

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Produkty podobne

No-Spa tabletki
Rowatinex krople doustne kapsułki
Urosal
Urosan fix
Urosept tabletki powlekane

Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy uroFuraginum bez recepty?

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

UroFuraginum to chemioterapeutyk w postaci tabletek, należy do pochodnych nitrofuranu. Lek ten jest aktywny wobec pałeczek okrężnicy (Escherichia coli), które wywołują zakażenie dolnych dróg moczowych. Czytaj też UroIntima

Stosowany w leczeniu niepowikłanych ostrych i przewlekłych zakażeń dolnych dróg moczowych.
Nadwrażliwość na substancję czynną lub substancje pomocnicze leku. Niewydolność nerek, polineuropatie, pierwsze trzy miesiące ciąży.
Antybiotyki aminoglikozydowe i tetracykliny  nasilają  działanie przeciwbakteryjne furaginy, a chloramfenikol i rystomycyna powodują jej wzrost działania hemotoksycznego. Leki alkalizujące (zawierające trójkrzemian magnezu) zmniejszają wchłanianie furaginy, natomiast atropina opóźnia jej wchłanianie przez nasz organizm. Kumulację furaginy w organizmie powodują leki urykozuryczne(probenecyd  i sulfinpirazon), a w konsekwencji osłabiają jej działanie terapeutyczne jednocześnie zwiększając jej toksyczność.
Doustnie.Dorośli w pierwszym dniu stosowania 4 tabletki dziennie, następnie 3 tabletki dziennie co 8 godzin. Leczenie powinno trwać ok 7-10 dni. Jeśli wystąpi nawrót objawów można powtórzyć kuracje po upływie 10-15 dni od poprzedniej. U dzieci poniżej 2 rż. dawkę ustala lekarz indywidualnie. Preparat można zawiesić w mleku. Lek należy przyjmować z posiłkiem wysokobiałkowym. Podczas terapii suplementować witaminy z grupy B oraz popijać dużą ilością wody aby uniknąć działań niepożądanych.
Cena od 12 zł do 20 zł
1 tabletka zawiera 50 mg furaginy, ok. 13,75 sacharozy (substancja wypełniająca)poza tym w skład wchodzą: skrobia kukurydziana, krzemionka koloidalna bezwodna, kwas stearynowy.

Dowiedz się więcej o składzie: .

uroFuraginum a alkohol

uroFuraginum u osób starszych(65 lat i więcej)
uroFuraginum dla dzieci(do 18 lat)
uroFuraginum w ciąży
uroFuraginum a karmienie piersią
uroFuraginum a prowadzenie pojazdów
uroFuraginum refundacja

uroFuraginum cena i opakowania

uroFuraginum Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum uroFuraginum uzyskał ocenę 4.7 z 5 na podstawie 5 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 4.7/5 (5 opinie pacjentów)5 komentarzy uroFuraginum

 1. anka

  Używałam przy zapaleniu pęcherza, pomógł po kilku godzinach, żadnych skutków ubocznych nie miałam, fajnie, że można kupić bez recepty i jest tani.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 2. Aneryja

  Urofuraginum jest ze mną na każdym wyjeździe i prawie zawsze w domu na wszelki wypadek. Jestem po tygodniowym wyjeździe z namiotami i śpiworami i naturalnie, że się przyda bo właśnie złapałam wilka. Biorę tabletki już 3 dzień i widzę poprawę bo nie biegam do toalety co pół godziny i to okropne pieczenie też prawie minęło.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 3. Mirabelka

  Dla mnie najlepszy lek na zapalenie pęcherza. Działa szybko i skutecznie. A w dodatku ma fajną cene. Nie obciaży ona naszego portfela.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 4. Piotr

  UWAGA! Ten post jest uznawany za próbę manipulacji opiniami użytkowników: nie można narzekać na ten lek. jest bez recepty, nie przypominam sobie skutków ubocznych, cenowo dostępny dla każdego, skuteczny – działa w miarę szybko. moim zdaniem lepiej niż ziołowe preparaty.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 5. G

  Lek faktycznie dobrze działa na objawy zapalenia dolnych dróg moczowych, natomiast po 5 dniach kuracji doświadczyłam bardzo nieprzyjemnych objawów po spożyciu niewielkiej ilości alkoholu. Oczywiście wcześniej sprawdziłam w ulotce, czy nie ma przeciwwskazań co do łączenia leku z alkoholem. W krótkim czasie nastąpiła reakcja podobna do reakcji alergicznej – czerwony odcień skóry na twarzy, dłoniach oraz nogach, uczucie gorąca, lekkie duszności, przyspieszony puls i uczucie niepokoju. Objawy ustąpiły po dwóch godzinach. Brak umieszczenia w ulotce leku informacji o interakcji z alkoholem jest moim zdaniem kompletnym brakiem odpowiedzialności ze strony firmy farmaceutycznej. Jako użytkownicy leków mamy prawo zgłaszać działania niepożądane. Nie bezpośrednio, ale przez lekarza lub farmaceutę przy pomocy Formularza Zgłoszenia Działania Niepożądanego (tzw. Żółta Karta), który można znaleźć na stronie Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych. Nie bądźmy obojętni, każdy z nas przekonuje się na własnej skórze o bardzo nieprzyjemnych efektach połączenia leku z alkoholem, a moglibyśmy tego uniknąć, gdyby producent zamieścił taką informację w ulotce. Przejście się do apteki, nawet przy okazji i przekazanie farmaceucie takiej informacji nie jest żadnym problemem, a możemy zaoszczędzić kolejnym osobom nieprzyjemnych sytuacji.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania