Urolin

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Jest to lek z grupy chinolonów wykazujący działanie bakteriobójcze wobec wielu drobnoustrojów chorobotwórczych najczęściej powodujących zakażenia dróg moczowych i narządów płciowych.

Jest stosowany w leczeniu ostrych zakażeń dróg moczowych, układu moczowo-płciowego, gruczołu krokowego oraz jako osłona zabiegów na drogach moczowych.
Nadwrażliwość na20 kaps., 1 kaps. zawiera 200 mg kwasu pipemidowego. i inne leki z grupy chinolonów, padaczka i inne zaburzenia czynności układu nerwowego, ciężka niewydolność wątroby i nerek. Nie stosować u dzieci i młodzieży do zakończenia procesu wzrastania (16-18 rż.). Poinformuj lekarza, jeśli stwierdzono u ciebie astmę lub inną przewlekłą chorobę układu oddechowego.
Kwas pipemidowy nasila działanie teofiliny.
Ściśle według wskazań lekarza.
brak danych
20 kaps., 1 kaps. zawiera 200 mg kwasu pipemidowego.
Kapsułki należy przyjmować w czasie posiłku, popijać dużą ilością wody lub innego płynu. Globulki zakładać głęboko do pochwy. Podczas leczenia nie należy prowadzić pojazdów mechanicznych ani obsługiwać maszyn. Należy unikać silnie operujących promieni słonecznych.
Działania niepożądane
Stosunkowo często może powodować bóle i zawroty głowy, zaburzenia widzenia, senność, nudności, wymioty, bóle brzucha, biegunki. Stosowany długotrwale w dużych dawkach może prowadzić do bólów mięśni i stawów, drgawek i uszkodzenia obwodowego układu nerwowego z drżeniami mięśniowymi i zaburzeniami czucia, a w przypadku ekspozycji na promienie słoneczne może powodować zaczerwienienie, świąd i barwnikowe zmiany skórne. Stosowany w postaci globulek dopochwowych może wywoływać odczyny uczuleniowe z zaczerwienieniem i świądem błony śluzowej pochwy i sromu.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Urolin a alkohol

Urolin u osób starszych(65 lat i więcej)
Urolin dla dzieci(do 18 lat)
Urolin w ciąży
Urolin a karmienie piersią
Urolin a prowadzenie pojazdów
Urolin refundacja

Urolin cena i opakowania

Urolin Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania