Valerin Max

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Kozłek lekarski, czyli popularna waleriana, jest jednym z najczęściej polecanych ziół na uspokojenie. Zawiera szereg aktywnych substancji wyciszających nadmiernie pobudzony układ nerwowy. Obecnie uważa się, że za działanie uspokajające odpowiedzialne są głównie pochodne kwasu walerenowego i to właśnie ich zawartość jest najbardziej pożądana w preparatach leczniczych.
Działanie uspokajające polega na tłumieniu impulsów motorycznych i psychicznych w mózgu. Krótko mówiąc przekaźnictwo sygnałów nerwowych zostaje zahamowane. Dzieje się to na skutek zwiększenia ilości GABA (kwasu γ-aminomasłowego) w mózgu. Jest on głównym neuroprzekaźnikiem hamującym. Wyciszenie i zahamowanie procesów mózgowych jest bardzo korzystne u osób z nadpobudliwością czy problemami z zasypianiem. Należy jednak bezwzględnie unikać podawania wyciągów z kozłka dzieciom, ponieważ ich przewlekłe przyjmowanie może prowadzić do problemów z koncentracją, przyswajaniem wiedzy i zwiększoną sennością i zmęczeniem.
Oprócz tego wykazano słabe działanie przeciwlękowe waleriany, a także rozkurczające na mięśnie gładkie przewodu pokarmowego.
Przed zakupem leku z kozłkiem warto upewnić się, że zawiera on wyciągi suche lub ekstrakcje alkoholowe. W wyciągach wodnych (herbatkach) znajduje się bardzo mało pochodnych kwasu walerenowego i dlatego działają one głównie spazmolitycznie.
Warto także zaznaczyć, że przewlekłe przyjmowanie waleriany (szczególnie ekstraktów alkoholowych) może prowadzić do szeregu działań niepożądanych, wśród których pojawia się między innymi bezsenność. Zatem preparaty z kozłka, chociaż o bardzo dobrych walorach uspokajających, powinny być stosowane krótkotrwale.

Leczenie łagodnych stanów napięcia nerwowego i uczucia niepokoju.
Uczulenie lub nadwrażliwość na wyciągi z kozłka lekarskiego lub substancje pomocnicze.
brak danych
Zaleca się przyjmowanie 1 tabletki 3x dziennie. Maksymalnie 4 tabletki w ciągu dnia.
Valerin Max, 10 tabletek cena od 8,64 zł,
1 tabletka zawiera 360 mg suchego wyciągu wodno-alkoholowego z korzenia kozłka lekarskiego.
Produkt leczniczy nie powinien być stosowany przewlekle.
Działania niepożądane
Przy przewlekłym stosowaniu dużych dawek mogą pojawić się: drżenia kończyn, bóle głowy, zaburzenia czynności serca, pobudzenie, bezsenność, rzadziej zdarzały się przypadki miorelaksacji, hipotermii, niezborności ruchowej, zaburzenia metabolizmu wątrobowego, czy halucynacji.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Valerin a alkohol

Valerin u osób starszych(65 lat i więcej)
Valerin dla dzieci(do 18 lat)
Valerin w ciąży
Valerin a karmienie piersią
Valerin a prowadzenie pojazdów
Valerin refundacja

Valerin cena i opakowania

Valerin Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Cena
Skuteczność
Czas działania