Vasilip

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Lek należy do grupy tzw. statyn, najskuteczniej zmniejszających stężenie cholesterolu całkowitego i cholesterolu frakcji LDL (LDL – lipoproteiny o małej gęstości; zwiększenie stężenia LDL jest niekorzystne ze względu na ich rolę w procesie tworzenia zmian miażdżycowych w naczyniach). Zmniejsza wątrobowe wytwarzanie cholesterolu, a także stężenie innych lipidów (tłuszczów) we krwi. Lek zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia i umieralność z powodów sercowo-naczyniowych. Leczenie simwastatyną powinno być zawsze poprzedzone zastosowaniem “diety zdrowego serca” o małej wartości energetycznej (niskokalorycznej) i ubogo-tłuszczowej, ze zmniejszeniem spożycia zwłaszcza tłuszczów pochodzenia zwierzęcego i zwiększeniem ilości cukrów złożonych. Korzystne jest zmniejszenie masy ciała u osób z nadwagą, zaniechanie palenia i regularne ćwiczenia fizyczne. Odkryciem ostatnich lat jest to, że statyny wywierają także liczne inne korzystne działania, które prowadzą do stabilizacji blaszek miażdżycowych w naczyniach – korzyści ze stosowania tych leków odnoszą także chorzy bez zaburzeń lipidowych. Odkryciem ostatnich lat jest to, że statyny wywierają także liczne inne korzystne działania, które prowadzą do stabilizacji blaszek miażdżycowych w naczyniach – korzyści ze stosowania tych leków odnoszą także chorzy bez zaburzeń lipidowych.

Wskazaniem do stosowania leku jest nieskuteczność diety i innych metod niefarmakologicznych. W pewnych przypad­kach konieczne jest łączenie simwastatyny z innymi lekami obniżającymi stężenie lipidów we krwi. Stosuje się go w leczeniu niektórych postaci hiperlipidemii, czyli chorób z nadmiernie zwiększonym stężeniem lipidów we krwi.
Leku nie należy stosować u pacjentów uczulonych na symwastatynę, kobiet w ciąży i karmiących piersią oraz osób cierpiących na czynną chorobę wątroby.
Nie należy stosować leku z preparatami zawierającymi w swoim składzie danazol, cyklosporynę, ketokonazol, itrakonazol, klarytromycynę, erytromycynę, amlodypinę, blokery kanałów wapniowych, werapamil, diltiazem, amiodaron, flukonazol, wyciągi z grejpfruta, oflukonazol, posakonazol, telitromycynę, inhibitory proteazy wirusa HIV, immunosupresyjne cyklosporyny oraz gemfibrozil. Pacjenci przyjmujący jednocześnie Vasilip i fibraty powinni zachować ostrożność ze względu na zwiększone ryzyko miopatii.
Czytaj: Apo-Simva
Lek refundowany – sprawdź cenę poniżej.
28 tabletek powlekanych, 1 tabletka zawiera 10 mg lub 20 mg simwastatyny.
Opakowanie
28 tabl. powlekanych, 1 tabl. = 10 mg lub 20 mg simwastatyny.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Vasilip a alkohol

Vasilip u osób starszych(65 lat i więcej)
Vasilip dla dzieci(do 18 lat)
Vasilip w ciąży
Vasilip a karmienie piersią
Vasilip a prowadzenie pojazdów
Vasilip a grejpfrut
Vasilip refundacja

Vasilip cena i opakowania

Vasilip Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Vasilip uzyskał ocenę 3.0 z 5 na podstawie 2 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 3.0/5 (2 opinie pacjentów)1 opinia o Vasilip

 1. edyta

  Vasilip 10 mg przy cholesterolu w normie. Otrzymuje w celu zmniejszenia zawału z powodu niedomykalności zastawek serca nabytych. Do 2014 roku nie byłam osoba skarżąca się na dolegliwości ze strony układu naczyniowa-sercowego.
  Dr Kaźmierczak nie poświęca zbyt dużo uwagi zgłaszanym dolegliwością. Około pół godziny opowiada co Nasz mówił gdzie tam w Galerii Łódź 2017 czerwcu. Z uwagi na wyśmianie mnie publiczne. Od 2014 roku nie przepisał leku na arytmie. Holter EKG budzi wątpliwości analizy medycznej w rozumieniu przepisów obowiązujący oraz wykształcenia doktora kardiologii. Nie wykazał się doktor skrupulatnością w leczeniu oraz starannym doborze leków. Charakterystyczne jest przy przyjmowaniu Vasilip wzdęcia niestrawność, bóle nerki również towarzyszą. Po spożyciu około 1 godziny nasila się głód trudny do przesunięcia na inna porę. Lek Vasilip 10 mg nie zmienił poziomu cholesterol w stopni znacznym miałam niewielkim stopniu podwyższony o kilka jednostek. Zmniejszył poziom cholesterol do połowy następnie przy długotrwałym stosowaniu powyżej roku poziom cholesterolu jest w górnej granicy normy. Uznaję ten lek zbędnym lekiem długotrwałego stosowania .Więcej dolegliwości i działań ubocznych niżeli korzyści. Naczyniak żylny w lewej półkoli móżdżku powstały po pobiciu 1 stycznia 2014 roku reaguj e około godzinę po zażyciu silnym intensywnym zapierającym dech , nieuruchomiającym mnie uderzeniem naczyniak żylnego w lewej półkuli móżdżku.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania