Venlectine

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Venlectine to lek z grupy inhibitorów wychwytu zwrotnego noradrenaliny i serotoniny – SNRI (ang. Serotonin-Norepinephrine Reuptake Inhibitors). Należy do antydepresantów, które działają na skutek normowania stężenia serotoniny i noradrenaliny(norepinefryny) w receptorach postsynaptycznych. Stosowany jest również w leczeniu fobii społecznej oraz zapobieganiu nawrotom depresji po przebytej chorobie.

Leczenie depresji o różnym stopniu nasilenia oraz zaburzeń lękowych.
Leku nie można używać w przypadku stwierdzonej nadwrażliwości na wenlafaksynę (możliwość wystąpienia ciężkich reakcji alergicznych), używania narkotyków serotoninergicznych jak LSD-25, psylocybina, czy halucynogenne grzyby. Przeciwwskazane jest jej stosowanie u ludzi z zespołem serotoninowym, jaskrą i u kobiet ciężarnych.
Wenlafaksyny nie należy stosować z innymi lekami przeciwdepresyjnymi, głównie z SNRI (dezwenlafaksyna, duloksetyna, milnacipran) oraz inhibitorami monoaminoksydazy pokroju moklobemidu, tranylcyprominy lub selegiliny. Lek Venlectine wykazuje również interakcje z tramadolem, bupropionem (lek antydepresyjny), arypiprazolem, aspiryną, flutykazonem, salmeterolem (lek na astmę), atorwastatyną, pregabaliną, kwetiapiną, lewotyroksyną, lekami uspokajającymi z rodziny benzodiazepin (głównie alprazolamem), metoprololem i cetyryzyną.
Zalecana dawka początkowa dla dorosłych wynosi 75 mg. Jeżeli po dwóch tygodniach stosowania nie wystąpi poprawa, należy – za porozumieniem z lekarzem – zwiększyć ją do 150 mg 1x dziennie. Maksymalna dawka dobowa wynosi 225 mg.
Lek refundowany – sprawdź cenę poniżej.
Działania niepożądane
Podczas stosowania wenlafaksyny mogą wystąpić: nudności, biegunka, parestezje, zwiększone stężenie cholesterolu we krwi, brak apetytu, zaburzenia psychiczne, bezsenność, dreszcze, ogólne osłabienie, objawy pozapiramidowe, poddenerwowanie, zaburzenia snu, zaburzenia widzenia, zaczerwienienie twarzy, rozmazany widok, rozdrażnienie, krwawienia z przewodu pokarmowego, szczękościsk (bruksizm), bóle łowy, lęk, apatia, myśli samobójcze, drżenie rąk, wzmożone pocenie się.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Venlectine a alkohol

Venlectine u osób starszych(65 lat i więcej)
Venlectine dla dzieci(do 18 lat)
Venlectine w ciąży
Venlectine a karmienie piersią
Venlectine a prowadzenie pojazdów
Venlectine a grejpfrut
Venlectine refundacja

Venlectine cena i opakowania

Venlectine Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Venlectine uzyskał ocenę 3.8 z 5 na podstawie 9 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 3.8/5 (9 opinie pacjentów)10 komentarzy Venlectine

 1. Kobieta 45

  Mam 45 lat. Wróciłam do leków po 6 latach. Skutki uboczne widoczne na początku przez miesiąc: pocenie się, szczękościisk, problemy z pamięcią. Popełniłam błąd w trzecim mięsiącu leczenia, bo z powodu nudności zaczęłam rano brać venlactine i pramolan na czczo, jedząc dopiero po godzinie. Przez 3 tygodnie miałam bardzo silne bóle nerek. Białko i erytrocyty w moczu. Lekarz podejrzewał kamienie. Brałam leki rozkurczowe i przeciwbólowe co nie dawało poprawy wręcz pogarszało mój stan, doprowadziłam do śródmiąższowego zapalenia nerek. Odkąd wróciłam do śniadań przy których brałam leki w ciągu półtora tygodnia ból ustąpił.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 2. SAM

  Witam.Dzisiaj wykupilem vanlectine,borykam sie z silna depresja.Zazywam tez tramadol po operacji barku.Czy wiecie moze czy beda jakies problemy po zazyciu vanlectine z tramalem?Pozd

  Odpowiedz
 3. Anonim

  Jestem 56 letnim mężczyzną chorującym na depresję i zaburzenia lękowe. Leczę się zażywając Venlectine75 2 razy dziennie. Teraz jest to moja trzecia kuracja, trwa od 1,5 roku. Niestety po poprzednich odstawieniach leku następowały nawroty bardzo złego samopoczucia psychicznego. Lek jest skuteczny w okresie zażywania. Co do skutków ubocznych najbardziej doskwiera mi mocne pocenie się, zwłaszcza w nocy. Miewam także niesamowite sny, ale to jest dla mnie mniej uporczywe, uczucie suchości w jamie ustnej tez odczuwam, nie obniżył mi się apetyt, nie schudłem wręcz musze się pilnować, abym nie przytył.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 4. Anonim

  Jestem 35 letnią kobietą chorującą na depresja i nerwica lekowa. Venlectine brałam kilkakrotnie podczas różnych kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 577 dni w dawce: 75 mg(miligram). Biore lek 1,5 roku i czuje sie swietnie,poprawa nastepowala stopniowo ale jest odczuwalna zwlaszcza kiedy wyobrazam sobie jak w danej sytuacji bylo bez brania leku.. Skutki uboczne oceniam na umiarkowane. Venlectine w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 5. Anonim

  Jestem 22 letnim mężczyzną chorującym na nerwica lekowa. Venlectine brałem podczas jednej kuracji, raz dziennie. Stosowałem lek/preparat przez: 0 dni w dawce: 2x 75 mg(miligram). Po dwoch latach brania leku jestem bardzo zadowolony poniewaz ten lek wyciagnął mnie z głebokiej depresji i bardzo silnego leku, dzieki niemu zyje i ciesze sie zyciem w tej chwili po dwoch latach brania leku schodze malymi dawkami za miesiac nie bede juz nic bral. Opinia bardzo dobra. Skutki uboczne oceniam na wyraźne. Venlectine w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 6. Anonim

  Jestem 22 letnim mężczyzną chorującym na nerwica lekowa. Venlectine brałem podczas jednej kuracji, raz dziennie. Stosowałem lek/preparat przez: 694 dni w dawce: 75 mg(miligram). Moim zdaniem bardzo dobry lek!. Skutki uboczne oceniam na wyraźne. Venlectine w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 7. Anonim

  Jestem 37 letnią kobietą chorującą na depresja. Venlectine brałam kilkakrotnie podczas różnych kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 883 dni w dawce: 150 mg(miligram). Birę go już 3 lata, nie osiwiałam, ani wyłysiała,paznokcie mi nie poodpadały, wlosy mam bardziej matowe ale od czego suplementy diety szmpony i odżywki. To lek psychotropowy który ma leczyć chorobę. Skutki uboczne oceniam na umiarkowane. Skutki uboczne były u mnie widoczne. Venlectine w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 8. Anonim

  Jestem 34 letnią kobietą chorującą na depresja. Venlectine brałam podczas 2 kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 215 dni w dawce: 150 mg(miligram). Najpierw objawy uboczne, potem po 5 tygodniach znaczna poprawa, zniknęły doły, wahania nastoju,głupie uporczywe myśli odeszły, dla mnie to pigułka szczęścia. Skutki uboczne oceniam na umiarkowane. Skutki uboczne były u mnie widoczne. Venlectine w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 9. Anonim

  Jestem 36 letnią kobietą chorującą na depresja. Venlectine brałam podczas 2 kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 175 dni w dawce: 75 mg(miligram). Nie płaczę, nie łapię dołów i nie wpadam w czarną rozpacz,na początek dolegliwości żołądkowe, i poty. Mam mniejszy apetyt, schudłam 6 kg to też poprawia mi nastrój, jestem tylko trochę zmęczona fizycznie. Skutki uboczne oceniam na umiarkowane. Skutki uboczne były u mnie widoczne. Venlectine w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 10. Anonim

  Jestem 32 letnim mężczyzną chorującym na depresja. Venlectine brałem podczas 2 kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałem lek/preparat przez: 820 dni w dawce: 150 mg(miligram). Brałem 2 lata, przez 3 tygodnie pierwsze zaburzenia równowagi, mdłości potem spokojnie, pomagał jak brałem. Skutki uboczne oceniam na wyraźne. Skutki uboczne były wyjątkowo duże, na tyle, że musiałem kontaktować się z lekarzem celem dalszego przedyskutowania kontynuowania leczenia tym środkiem. Venlectine w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania