Venlectine

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Venlectine to lek z grupy inhibitorów wychwytu zwrotnego noradrenaliny i serotoniny – SNRI (ang. Serotonin-Norepinephrine Reuptake Inhibitors). Należy do antydepresantów, które działają na skutek normowania stężenia serotoniny i noradrenaliny(norepinefryny) w receptorach postsynaptycznych. Stosowany jest również w leczeniu fobii społecznej oraz zapobieganiu nawrotom depresji po przebytej chorobie.

Leczenie depresji o różnym stopniu nasilenia oraz zaburzeń lękowych.
Leku nie można używać w przypadku stwierdzonej nadwrażliwości na wenlafaksynę (możliwość wystąpienia ciężkich reakcji alergicznych), używania narkotyków serotoninergicznych jak LSD-25, psylocybina, czy halucynogenne grzyby. Przeciwwskazane jest jej stosowanie u ludzi z zespołem serotoninowym, jaskrą i u kobiet ciężarnych.
Wenlafaksyny nie należy stosować z innymi lekami przeciwdepresyjnymi, głównie z SNRI (dezwenlafaksyna, duloksetyna, milnacipran) oraz inhibitorami monoaminoksydazy pokroju moklobemidu, tranylcyprominy lub selegiliny. Lek Venlectine wykazuje również interakcje z tramadolem, bupropionem (lek antydepresyjny), arypiprazolem, aspiryną, flutykazonem, salmeterolem (lek na astmę), atorwastatyną, pregabaliną, kwetiapiną, lewotyroksyną, lekami uspokajającymi z rodziny benzodiazepin (głównie alprazolamem), metoprololem i cetyryzyną.
Zalecana dawka początkowa dla dorosłych wynosi 75 mg. Jeżeli po dwóch tygodniach stosowania nie wystąpi poprawa, należy – za porozumieniem z lekarzem – zwiększyć ją do 150 mg 1x dziennie. Maksymalna dawka dobowa wynosi 225 mg.
Lek refundowany – sprawdź cenę poniżej.
Działania niepożądane
Podczas stosowania wenlafaksyny mogą wystąpić: nudności, biegunka, parestezje, zwiększone stężenie cholesterolu we krwi, brak apetytu, zaburzenia psychiczne, bezsenność, dreszcze, ogólne osłabienie, objawy pozapiramidowe, poddenerwowanie, zaburzenia snu, zaburzenia widzenia, zaczerwienienie twarzy, rozmazany widok, rozdrażnienie, krwawienia z przewodu pokarmowego, szczękościsk (bruksizm), bóle łowy, lęk, apatia, myśli samobójcze, drżenie rąk, wzmożone pocenie się.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Venlectine a alkohol

Venlectine u osób starszych(65 lat i więcej)
Venlectine dla dzieci(do 18 lat)
Venlectine w ciąży
Venlectine a karmienie piersią
Venlectine a prowadzenie pojazdów
Venlectine a grejpfrut
Venlectine refundacja

Venlectine cena i opakowania

Venlectine Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Venlectine uzyskał ocenę 3.8 z 5 na podstawie 8 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 3.8/5 (8 opinie pacjentów)9 komentarzy Venlectine

 1. Kobieta 45

  Mam 45 lat. Wróciłam do leków po 6 latach. Skutki uboczne widoczne na początku przez miesiąc: pocenie się, szczękościisk, problemy z pamięcią. Popełniłam błąd w trzecim mięsiącu leczenia, bo z powodu nudności zaczęłam rano brać venlactine i pramolan na czczo, jedząc dopiero po godzinie. Przez 3 tygodnie miałam bardzo silne bóle nerek. Białko i erytrocyty w moczu. Lekarz podejrzewał kamienie. Brałam leki rozkurczowe i przeciwbólowe co nie dawało poprawy wręcz pogarszało mój stan, doprowadziłam do śródmiąższowego zapalenia nerek. Odkąd wróciłam do śniadań przy których brałam leki w ciągu półtora tygodnia ból ustąpił.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 2. SAM

  Witam.Dzisiaj wykupilem vanlectine,borykam sie z silna depresja.Zazywam tez tramadol po operacji barku.Czy wiecie moze czy beda jakies problemy po zazyciu vanlectine z tramalem?Pozd

  Odpowiedz
 3. Anonim

  Jestem 35 letnią kobietą chorującą na depresja i nerwica lekowa. Venlectine brałam kilkakrotnie podczas różnych kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 577 dni w dawce: 75 mg(miligram). Biore lek 1,5 roku i czuje sie swietnie,poprawa nastepowala stopniowo ale jest odczuwalna zwlaszcza kiedy wyobrazam sobie jak w danej sytuacji bylo bez brania leku.. Skutki uboczne oceniam na umiarkowane. Venlectine w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 4. Anonim

  Jestem 22 letnim mężczyzną chorującym na nerwica lekowa. Venlectine brałem podczas jednej kuracji, raz dziennie. Stosowałem lek/preparat przez: 0 dni w dawce: 2x 75 mg(miligram). Po dwoch latach brania leku jestem bardzo zadowolony poniewaz ten lek wyciagnął mnie z głebokiej depresji i bardzo silnego leku, dzieki niemu zyje i ciesze sie zyciem w tej chwili po dwoch latach brania leku schodze malymi dawkami za miesiac nie bede juz nic bral. Opinia bardzo dobra. Skutki uboczne oceniam na wyraźne. Venlectine w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 5. Anonim

  Jestem 22 letnim mężczyzną chorującym na nerwica lekowa. Venlectine brałem podczas jednej kuracji, raz dziennie. Stosowałem lek/preparat przez: 694 dni w dawce: 75 mg(miligram). Moim zdaniem bardzo dobry lek!. Skutki uboczne oceniam na wyraźne. Venlectine w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 6. Anonim

  Jestem 37 letnią kobietą chorującą na depresja. Venlectine brałam kilkakrotnie podczas różnych kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 883 dni w dawce: 150 mg(miligram). Birę go już 3 lata, nie osiwiałam, ani wyłysiała,paznokcie mi nie poodpadały, wlosy mam bardziej matowe ale od czego suplementy diety szmpony i odżywki. To lek psychotropowy który ma leczyć chorobę. Skutki uboczne oceniam na umiarkowane. Skutki uboczne były u mnie widoczne. Venlectine w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 7. Anonim

  Jestem 34 letnią kobietą chorującą na depresja. Venlectine brałam podczas 2 kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 215 dni w dawce: 150 mg(miligram). Najpierw objawy uboczne, potem po 5 tygodniach znaczna poprawa, zniknęły doły, wahania nastoju,głupie uporczywe myśli odeszły, dla mnie to pigułka szczęścia. Skutki uboczne oceniam na umiarkowane. Skutki uboczne były u mnie widoczne. Venlectine w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 8. Anonim

  Jestem 36 letnią kobietą chorującą na depresja. Venlectine brałam podczas 2 kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 175 dni w dawce: 75 mg(miligram). Nie płaczę, nie łapię dołów i nie wpadam w czarną rozpacz,na początek dolegliwości żołądkowe, i poty. Mam mniejszy apetyt, schudłam 6 kg to też poprawia mi nastrój, jestem tylko trochę zmęczona fizycznie. Skutki uboczne oceniam na umiarkowane. Skutki uboczne były u mnie widoczne. Venlectine w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 9. Anonim

  Jestem 32 letnim mężczyzną chorującym na depresja. Venlectine brałem podczas 2 kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałem lek/preparat przez: 820 dni w dawce: 150 mg(miligram). Brałem 2 lata, przez 3 tygodnie pierwsze zaburzenia równowagi, mdłości potem spokojnie, pomagał jak brałem. Skutki uboczne oceniam na wyraźne. Skutki uboczne były wyjątkowo duże, na tyle, że musiałem kontaktować się z lekarzem celem dalszego przedyskutowania kontynuowania leczenia tym środkiem. Venlectine w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Cena
Skuteczność
Czas działania