Ventrisol

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Ułatwia gojenie wrzodu, wiąże pepsynę i kwasy żółciowe, pobudza wydzielanie śluzu. Praktycznie działa wyłącznie miejscowo i w bardzo małym stopniu wchłania się z przewodu pokarmowego. Warunkiem aktywności leku jest kwaśny odczyn treści żołądkowej. Po rozpuszczeniu tabletki w żołądku cytrynian tripotasowo-bizmutawy tworzy nierozpuszczalne kompleksy wybiórczo osłaniające uszkodzoną błonę śluzową żołądka i dwunastnicy. Działa skutecznie w przypadku zakażeń bakterią Helicobacter pylori, która sprzyja powstawaniu lub nawrotowi wrzodu.

Wskazaniem do stosowania leku jest choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy. Lek stosowany przez długi okres po wyleczeniu wrzodu zapobiega jego wznowienie.
Nadwrażliwość na lek. Ciężka niewydolność nerek, ostry nieżyt żołądka.
brak danych
Tabletki należy przyjmować 1 h przed posiłkami oraz 2 h po kolacji, popijać niewielką ilością wody. W okresie podawania leku nie należy pić mleka, piwa ani płynów musujących.
brak danych
112 tabletek powlekanych, 1 tabletka zawiera 120 mg cytrynianu bizmutawego.
Działania niepożądane
Nudności, wymioty, ciemne zabarwienie języka, zębów i kału. U chorych z niewydolnością nerek występuje niebezpieczeństwo kumulacji bizmutu i zatrucia. Zatrucie bizmutem charakteryzuje się zaburzeniami snu, zmianami nastroju i depresją.
Opakowanie
112 tabl. powlekanych, 1 tabl. = 120 mg cytrynianu bizmutawego.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Ventrisol a alkohol

Ventrisol u osób starszych(65 lat i więcej)
Ventrisol dla dzieci(do 18 lat)
Ventrisol w ciąży
Ventrisol a karmienie piersią
Ventrisol a prowadzenie pojazdów
Ventrisol refundacja

Ventrisol cena i opakowania

Ventrisol Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Ventrisol uzyskał ocenę 5.0 z 5 na podstawie 2 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 5.0/5 (2 opinie pacjentów)2 komentarze Ventrisol

 1. Gornik

  Lek Ventrisol 500 ml. W latach 1983 i póżniejszych był dostępny w aptekach i był najlepszym lekiem na choroby wrzodowe żołądka i dwunastnicy 100%wyleczyłem wrzody na dwunastnicy nie było i nie ma lepszego leku na te choroby , dlaczego ventrisolu nie ma w aptekach skoro leczył 100%

  Odpowiedz
 2. Wiesława Białousz

  Lek ventrisol nie dostępny na rynku który 25 lat temu uczynił cuda bo przez tyle lat miałam spokój od bólu żołądka .Teraz gdy ponownie mam stan zapalny żołądka nie ma go na rynku wielka szkoda proszę o chociażby jedno opakowanie. Wiesława Białousz

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Cena
Skuteczność
Czas działania