Verospiron

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Jest to syntetyczny lek blokujący działanie aldosteronu – hormonu wytwarzanego przez nadnercza.

Stosuje się go w leczeniu objawów powstających z powodu nadmiernego wytwarzania tego hormonu i w niektórych przypadkach nadmiernego owłosienia u kobiet. Jest lekiem pomocniczym w leczeniu nadciśnienia tętniczego; nie należy go jednak stosować zbyt pochopnie. Niedawno wykazano, że lek istotnie zmniejsza objawy, częstość pobytów w szpitalu oraz wydłuża czas przeżycia osób z ciężką niewydolnością serca; prawdopodobnie zmniejsza też u takich chorych ryzyko zaburzeń rytmu serca.
Nadwrażliwość na spironolakton i inne leki oszczędzające potas (amilorid i triamteren), a także niewydolność nerek. Poinformuj lekarza, jeżeli stwierdzono u ciebie chorobę wątroby. Spironolaktonu nie należy łączyć z preparatami zawierającymi potas lub zmniejszającymi jego utratę, np. amiloridem, triamterenem i inhibitorami konwertazy angiotensyny, a także z solami litu, kortykosteroidami, glikozydami nasercowymi (np. digoksyną) i lekami przeciwbólowymi.
brak danych
Według wskazań lekarza; przyjmować lek z pokarmem lub płynem.
Cena do 5 zł.
20 tabletek lub 100 tabletek, 1 tabletka zawiera 25 mg spironolaktonu; 30 kaps., 1 kaps. zawiera 50 mg lub 100 mg spironolaktonu.
W czasie leczenia należy unikać przebywania na słońcu.
Działania niepożądane
Lek może spowodować powiększenie gruczołów sutkowych u mężczyzn, obrzęk i tkliwość gruczołów sutkowych u obu płci, osłabienie potencji, zaburzenia miesiączkowania, nadwrażliwość na promieniowanie słoneczne, nudności, wymioty, zmniejszenie łaknienia, dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego. Lek powoduje także zmiany stężenia potasu w organizmie, co objawia się: uczuciem suchości w jamie ustnej, zwiększonym pragnieniem, zmianami nastroju, nerwowością, zaburzeniami orientacji, nieregularnym biciem serca, skurczami mięśniowymi, dużym osłabieniem i uczuciem drętwienia i sztywności kończyn górnych i dolnych, nudnościami i wymiotami. Do poważniejszych działań, które wymagają pilnego kontaktu z lekarzem, należą: wysypki skórne, zaparcia, silny ból brzucha, żółte zabarwienie skóry i oczu, trudności w oddawaniu moczu, bóle stawowe, zwiększenie częstości i ciężkości zakażeń, gorączka, dreszcze i duszność.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Verospiron a alkohol

Verospiron u osób starszych(65 lat i więcej)
Verospiron dla dzieci(do 18 lat)
Verospiron w ciąży
Verospiron a karmienie piersią
Verospiron a prowadzenie pojazdów
Verospiron a doping
Verospiron refundacja

Verospiron cena i opakowania

Verospiron Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Verospiron uzyskał ocenę 3.6 z 5 na podstawie 3 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 3.6/5 (3 opinie pacjentów)3 komentarze Verospiron

 1. Anonim

  Jestem 25 letnią kobietą chorującą na hirsutyzm. Verospiron brałam podczas 2 kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 71 dni w dawce: 100 mg(miligram). Nie jestem jeszcze bardzo doświadczona zauważyłam tylko,że wypadają mi włosy na głowie, natomiast lekarz mnie uspakaja że takie leki na androgenizację przynoszą efekty dopiero po 3 miesiącach stosowania. Skutki uboczne oceniam na minimalne. Skutki uboczne były u mnie widoczne. Verospiron w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 2. Anonim

  Jestem 29 letnią kobietą chorującą na hirsutyzm. Verospiron brałam kilkakrotnie podczas różnych kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 196 dni w dawce: 100 mg(miligram). Przyjmowałam przez kilka miesięcy i całym tego efektem było to że dłonie przestały mi puchnąć, za to porosłam włosiem i na ramionach i na szyi, cóż. Skutki uboczne oceniam na minimalne. Verospiron w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 3. Anonim

  Jestem 27 letnią kobietą chorującą na obrzeki,zawyżony poziom aldosteronu. Verospiron brałam kilkakrotnie podczas różnych kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 221 dni w dawce: 100 mg(miligram). Biorę od 10 miesięcy, żadnych skutków ubocznych, cera piękna bez pryszczy, włoski prawie w normie, pozytywny. Nie zauważyłam u siebie skutków ubocznych. Verospiron w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania