Visine classic

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Produkty podobne

No-Spa tabletki
Woda utleniona
Visine zmęczone oczy
Rutinoscorbin

Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Visine classic bez recepty?

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Preparat w postaci kropli do oczu zawierający tetryzolinę, która zwęża naczynia krwionośne i usuwa obrzęk, przekrwienie i podraż­nienie spojówek.

Alergiczne zapalenie spojówek; niebakteryjne (wywołane czynnikami fizycznymi) zapalenie spojówek, czyli podrażnienie oczu przebiegające z zaczerwienieniem spojówek i brzegów powiek lub bez tych objawów.
Nadwrażliwość na lek i inne leki stosowane w przeszłości w leczeniu nieżytu błony śluzowej oka lub nosa oraz jaskra z wąskim kątem przesączania. Nie powinno się stosować leku u dzieci poniżej 2 rż. Poinformuj lekarza, jeśli stwierdzono u ciebie nadciśnienie tętnicze, chorobę serca, cukrzycę, nadczynność tarczycy lub zaburzenia w oddawaniu moczu. Nie należy jednocześnie stosować inhibitorów monoaminooksydazy (klorgyliny, izokarboksazydu, nialamidu, pargyliny, fenelzyny i tranyl­cyprominy).
Przy łącznym stosowaniu z inhibitorami MAO i trójpierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi może dojść do wzrostu ciśnienia krwi.
Wkraplać co 6 h po 1-3 krople do worka spojówkowego w pozycji leżącej lub z głową odchyloną do tyłu. Po zakropleniu należy uciskać wewnętrzny kąt oka przez 1 min. leczenie nie powinno trwać dłużej niż 8-14 dni. Długotrwałe stosowanie bez konsultacji lekarskiej może prowadzić do uszkodzenia rogówki oka.
Cena od 10 do 20 zł.
tetryzolna
Uwaga! Osoby używające szkieł kontaktowych mogą stosować preparat w czasie przerwy noszenia soczewek.
Działania niepożądane
Lek może powodować podrażnienie i przekrwienie spojówek oraz przemijające rozszerzenie źrenic. Pilnego kontaktu z lekarzem wymaga wystąpienie nieregularnego lub szybkiego bicia serca, trudności w oddawaniu moczu, drgawek lub omamów.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Visine a alkohol

Visine u osób starszych(65 lat i więcej)
Visine dla dzieci(do 18 lat)
Visine w ciąży
Visine a karmienie piersią
Visine a prowadzenie pojazdów
Visine refundacja

Visine cena i opakowania

Visine Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Cena
Skuteczność
Czas działania