Vitaminum A + E GSK

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Produkty podobne

Acard
Maść ochronna z witaminą A
Raphacholin C tabletki
Rutinoscorbin
Vitaminum A
LaciBios Femina
Capivit A + E Forte System
Cerutin

Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Vitaminum A + E GSK bez recepty?

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie suplementu i ulotka

Vitaminum A + E GSK to lek złożony, stosowany w niedobrach witamin A (retinol) i E (tokoferol). Aktywność witaminy E zależy głównie od jej właściwości antyoksydacyjnych. Tokoferol zapobiega powstawaniu wolnych rodników i ogranicza ich szkodliwe działanie, co w konsekwencji chroni wielonienasycone kwasy tłuszczowe przed utlenieniem i stabilizuje błony komórkowe. Zmniejsza agregację (łączenie się) płytek krwi i moduluje biosyntezę prostaglandyn. Korzystnie wpływa na stan skóry. Witamina A jest substancją potrzebną do prawidłowego funkcjonowaniu błon śluzowych, regeneracji i różnicowaniu nabłonków, a także dla wzrostu i rozwoju kości oraz rozwoju komórek rozrodczych. Powstająca w siatkówce oka pochodna retinolu- retinal jest konieczna do adaptacji wzroku w ciemności. Retinol podobnie jak tokoferol jest antyoksydantem.

Vitaminum A + E stosowany jest w zapobieganiu niedoborom witamin A i E oraz we wzmożonym zapotrzebowaniu na te substancje.
Przeciwwskazaniami do stosowania leku są: nadwrażliwość na substancje czynne lub którąkolwiek substancję pomocniczą(w tym nadwrażliwość na orzeszki ziemne i soję); hiperwitaminoza A i E, zespół upośledzonego wchłaniania tłuszczu.
Doustne leki antykoncepcyjne mogą zwiększyć stężenie witaminy A w osoczu. Alkohol nasila toksyczne działanie witaminy A. Stosowanie  z retinoidami (np.izotretynoina, beksaroten) może spowodować objawy hiperwitaminozy A. Kolestypol, kolestyramina, neomycyna i oleje mineralne zmniejszają wchłanianie wit. A i E. Witamina E może powodować zwiększone wchłanianie cyklosporyny. Stosując z preparatami żelaza należy zachować kilkugodzinny odstęp, ze względu na interakcje z wit. E. Witamina E może działać  antagonistyczne w stosunku do wit. K, dlatego u pacjentów stosujących estrogeny lub leki przeciwzakrzepowe istnieje ryzyko zaburzeń krzepnięcia. 
W profilaktyce stosować doustnie 1 kapsułkę raz na dobę, zaś w niedoborach 1 kapsułkę 2 lub 3 razy na dobę.
brak danych
witamina A (retinolu octan) – 2500j.m., witamina E (all-rac-alfa-tokoferylu octan) – 50 mg
Stowanie witaminy A w ciąży powinno odbywać się pod kontrolą lekarza, gdyż jej nadmiar ma działanie teratogenne: może prowadzić do poważnych wad rozwojowych płodu, a także poronień!

Dowiedz się więcej o składzie: .

Vitaminum a alkohol

Vitaminum u osób starszych(65 lat i więcej)
Vitaminum dla dzieci(do 18 lat)
Vitaminum w ciąży
Vitaminum a karmienie piersią
Vitaminum a prowadzenie pojazdów
Vitaminum refundacja

Vitaminum cena i opakowania

Vitaminum Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Vitaminum A + E GSK uzyskał ocenę 2.3 z 5 na podstawie 1 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 2.3/5 (1 opinia pacjentów)1 opinia o Vitaminum A + E GSK

 1. Patryk

  Ciekawostką jet to, że ani na stronie producenta. http://omega-pharma.pl/vitaminum-ae.html
  Ani nigdzie indziej producent nie wspomina ze jako substancje pomocniczą używa „Galusan oktylu” (E311) substancje przeciwutleniającą, która podejrzana jest o wywołanie alergii. Jest umiarkowanie toksyczna przy połknięciu. Powoduje podrażnienia żołądka Powinny unikać go osoby uczulone na aspirynę. Jest nie dopuszczalny do żywności przeznaczonej dla niemowląt i małych dzieci. Jest to związek syntetyczny. Otrzymywany poprzez estryfikację kwasu galusowego oktanolem. Niewiele jest danych na temat wchłaniania, metabolizmu i wydalania galusanów. Działanie substancji nie zostało dokładnie zbadane i potrzeba dalszych badań.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania