Vizik krople na zmęczone i suche oczy

Działanie leku i ulotka

Krople do oczu Vizik zawierają składniki nawilżające powierzchnię oka.

Obecny w kroplach kwas hialuronowy jest naturalnym polisacharydem mającym właściwości hydrofilowe. Powierzchnię oka chroni film łzowy odpowiadający za nawilżenie gałki ocznej, odżywienie r

ogówki, ochronę przed zakażeniami oraz pomaga wypłukać z oka drobne ciała obce, kurz itp. W przypadku niedostatecznej ilości filmu łzowego dochodzi do suchości oka, podrażnień. Kwas hialuronowy nie zastąpi filmu łzowego, ale go uzupełni. Hialuronian sodu ma większą lepkość w czasie, kiedy oko jest otwarte, dzięki czemu nie dochodzi do szybkiego przerwania filmu łzowego, natomiast w czasie mrugania lepkość się zmniejsza, co sprawia, że film łzowy jest dobrze rozprowadzony po całej powierzchni oka. Kolejny składnik kropli to karbomer, wielkocząsteczkowy polimer wiążący wodę i tworzący strukturę o właściwościach hydrożelu, który dobrze przylega do powierzchni rogówki, zapewnia odpowiednią lepkość i elastyczność, a tym samym jej długotrwałe nawilżenie.

Gliceryna posiada właściwości higroskopijne i hydrofilowe, czyli może zarówno łączyć się z cząsteczkami wody, jak i je pochłaniać. W związku z czym, wykorzystywana jest jako składnik kropli nawilżających, stosowanych w „zespole suchego oka”.

Zmęczone i suche oczy.
Uczulenie na którykolwiek ze składników kropli. Nie stosować w przypadku infekcji lub uszkodzenia rogówki.
Nie znane.
Stosować 3 – 5 razy/dzień po jednej kropli do worka spojówkowego. Wyrób można stosować do 12 m-cy po otwarciu. Odpowiedni również dla osób noszących soczewki kontaktowe.
Opakowanie 10 ml od 18,90 do 35,99 zł.
Hialuronian sodu w postaci soli sodowej 0,015%, karbomer 981, gliceryna, woda wysoko oczyszczona.
Działania niepożądane
Po zastosowaniu każdego leku okulistycznego może wystąpić przemijający okres nieostrego widzenia. Należy zachować ostrożność w trakcie prowadzenia pojazdów i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Vizik a alkohol

Vizik u osób starszych(65 lat i więcej)
Vizik dla dzieci(do 18 lat)
Vizik w ciąży
Vizik a karmienie piersią
Vizik a prowadzenie pojazdów
Vizik refundacja

Vizik cena i opakowania

Vizik Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania