Votrezin

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Votrezin to lek którego substancją czynna jest lewocetyryzyna. Lewocetyryzyna wykazuje działanie przeciwhistaminowe, blokując receptory wiążące histaminę. Po zablokowaniu działania histaminy, ta nie może wywierać swojego działania, co skutkuje zmniejszeniem nasilenia objawów alergicznych. 

Poleca się stosowanie leku w terapii kataru siennego, utrzymującego się wodnistego wycieku z nosa oraz przewlekłej pokrzywki.
Nadwrażliwość na składniki preparatu. Lek nie powinien być stosowany u pacjentów cierpiących na choroby nerek oraz w przypadku występowania nietolerancji niektórych cukrów (lek zawiera laktozę).
Należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych obecnie lekach, również tych wydawanych bez recepty. Lewocetyryzyna może oddziaływać z lekami wpływającymi hamująco na ośrodkowy układ nerwowy.
Zazwyczaj u dorosłych i dzieci powyżej 6 roku życia stosuje się jedną tabletkę na dobę. Nie poleca się stosowania leku u dzieci poniżej 6 roku życia.
Od 12zł, patrz refundacja.
Jedna tabletka zawiera 5mg dichlorowodorku lewocetyryzyny.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Votrezin a alkohol

Votrezin u osób starszych(65 lat i więcej)
Votrezin dla dzieci(do 18 lat)
Votrezin w ciąży
Votrezin a karmienie piersią
Votrezin a prowadzenie pojazdów
Votrezin refundacja

Votrezin cena i opakowania

Votrezin Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania