Warfin

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Warfin to preparat zawierający jako substancję czynną warfarynę, lek z grupy antagonistów witaminy K. Warfaryna działa przez hamowanie powstawania czynników krzepnięcia II, VII, IX i X. W ten sposób zapobiega powstawaniu zakrzepów.

Zakrzepica żył kończyn dolnych, zatorowość płucna, zapobieganie powstawania zakrzepów po zawale serca.
Nadwrażliwość na składniki preparatu, pierwszy trymestr i ostatni tydzień ciąży, nadciśnienie tętnicze, ciężka niewydolność wątroby, zapalenie osierdzia i wsierdzia.
Łączne stosowanie preparatu z lekami ziołowymi zawierającymi czosnek, szałwię czy miłorząb może powodować zwiększenie działaniu leku Warfin.  Z kolei jednoczesne stosowania z lekami ziołowymi zawierającymi w swoim składzie żeń-szeń i dziurawiec zwyczajny może być przyczyną osłabienia działania leku Warfin.
Dawkę i częstość stosowania leku należy ustalić z lekarzem.
Warfin, 3mg, 100szt. – lek refundowany, Warfin, 5mg, 100szt. – lek refundowany. Sprawdź cenę poniżej.
1 tabletka zawiera 3mg lub 5mg warfaryny.
Od momentu zaprzestania stosowania leku działanie przeciwzakrzepowe może utrzymać się do 5 dni.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Warfin a alkohol

Warfin u osób starszych(65 lat i więcej)
Warfin dla dzieci(do 18 lat)
Warfin w ciąży
Warfin a karmienie piersią
Warfin a prowadzenie pojazdów
Warfin a grejpfrut
Warfin refundacja

Warfin cena i opakowania

Warfin Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Warfin uzyskał ocenę 4.3 z 5 na podstawie 8 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 4.3/5 (8 opinie pacjentów)7 komentarzy Warfin

 1. Anonim

  Jestem 78 letnim mężczyzną chorującym na udar niedokrwienny mózgu. Warfin brałem kilkakrotnie podczas różnych kuracji, raz dziennie. Stosowałem lek/preparat przez: 548 dni w dawce: 5 mg(miligram). Dodaj Twoją opinię o leku. Skutki uboczne oceniam na wyraźne. Skutki uboczne były wyjątkowo duże, na tyle, że musiałem kontaktować się z lekarzem celem dalszego przedyskutowania kontynuowania leczenia tym środkiem. Warfin w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 2. Anonim

  Jestem 52 letnim mężczyzną chorującym na zakrzepica. Warfin brałem kilkakrotnie podczas różnych kuracji, raz dziennie. Stosowałem lek/preparat przez: 5143 dni w dawce: 15 mg(miligram). Po 4 latach łykania warfinu mam torbiel pod sutkiem- skutek tego leku. Ilość skutków ubocznych oceniam na bardzo wyraźną. Lek spowodował u mnie poważne skutki uboczne na tyle, że byłem zmuszony go odstawić. Warfin w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
  • Renka

   Moja mama bierze już długo Warfin 5mg i ma ciągle niedokrwistość i niedobór zelaza – i siniaki od małego ucisku nawet.

   Odpowiedz
 3. Anonim

  Jestem 45 letnim mężczyzną chorującym na zakrzepica. Warfin brałem kilkakrotnie podczas różnych kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałem lek/preparat przez: 181 dni w dawce: 1 tabletek. Biorę warfin i jestem zadowolony i dobrze się czuję, ustalenie właściwego dla mnie wskaźnika INR zajęło mi około miesiąca chodziłem na badanie krwi co 5 dni, teraz chodzę co miesiąc i przy tej samej dawce leku wynik zmienia się plus-minus 0,5. Skutki uboczne oceniam na minimalne. Warfin w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 4. Anonim

  Jestem 54 letnim mężczyzną chorującym na krzepliwośc. Warfin brałem podczas 2 kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałem lek/preparat przez: 238 dni w dawce: 1 tabletek. Używam i chwale sobie, na początku byłem na acekumarolu i nie mogłem poradzić sobie z INR nawet niewielkie zmiany dawki powodowały wielkie skoki, teraz nie zmieniam dawki i jest dobrze, rekomenduje. Skutki uboczne oceniam na minimalne. Warfin w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 5. Anonim

  Jestem 54 letnią kobietą chorującą na migotanie przedsionków. Warfin brałam podczas 2 kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 19 dni w dawce: 1 tabletek. Jest dobry, łatwo utrzymują INR, nie mam siniaków po poborze krwi i miewam bardzo rzadko bóle głowy. Nie zauważyłam u siebie skutków ubocznych. Warfin w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 6. Anonim

  Jestem 45 letnim mężczyzną chorującym na po operacji. Warfin brałem kilkakrotnie podczas różnych kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałem lek/preparat przez: 126 dni w dawce: 2 tabletek. Jestem po operacji 4,5 miesiąca i zażywam Warfin. Od 2 miesięcy mam INR w normie czego wcześniej nie mogłem osiągnąć, rekomenduję. Skutki uboczne oceniam na minimalne. Warfin w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania